17.09.2019

Maciej Kowalewicz brązowym medalistą Mistrzostw Europy juniorów

Maciej Kowalewicz wywalczył w Bolonii brązowy medal Mistrzostw Europy juniorów w strzelaniu kulowym. Reprezentant klubu Gwardia Olsztyn i student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie stanął na podium w konkurencji karabin dowolny 3x40 strzałów (50 metrów).

"Z wynikiem 1171 punktów wszedłem do finału z trzeciej lokaty. W finale dobrze zacząłem klęcząc i leżąc, a w pozycji stojącej straciłem kilka punktów. Jednak przewaga była na tyle duża, że pozwoliło mi to zdobyć brązowy medal" - skomentował swój start Maciej Kowalewicz.

W finale lepsi od 20-latka z Olsztyna byli: Niemiec Max Braun i Rosjanin Grigorij Szamakow. "Nie był to do końca mój dzień, ale wszystko ułożyło się  pomyślnie i szczęście się do mnie uśmiechnęło. Wynik uzyskany w kwalifikacjach jest też wynikiem klasy mistrzowskiej" - dodał reprezentant Gwardii Olsztyn.

To największy sukces w jego dotychczasowej karierze. We wrześniu powalczy o medale Mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w Bydgoszczy. Tam student turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie będzie zdecydowanym faworytem. W tym roku startował już z powodzeniem w zawodach Pucharu Świata. Zdobył też trzy medale (złoty i dwa srebrne) Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym.