Aktualności
09.09.2019

Zagraniczne posiłki last minute w Stomilu

26-letni irlandzki pomocnik Eric Keith Molloy oraz 22-letni norweski napastnik Willian Pozo-Venta podpisali kontrakty ze Stomilem Olsztyn. Pierwszy jeszcze latem strzelił bramkę... Chelsea Londyn. Drugi urodził się w Havanie, ale grał w młodzieżowych reprezentacjach kraju z Półwyspu Skandynawskiego.

Eric Molloy urodził się 12 grudnia 1992 roku w irlandzkim mieście Carlow. To uniwersalny piłkarz, który grywał na obu stronach obrony i pomocy oraz w środku pola. Jest wychowankiem klubu Arklow Town skąd przeniósł się do Wexford FC. Ostatnie sezony spędził w Nowej Zelandii, gdzie reprezentował drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej: Team Wellington i Southern United. Latem tego roku w barwach irlandzkiego Bohemian FC strzelił bramkę Chelsea Londyn. Co zwróciło uwagę Stomilu Olsztyn.

Willian Pozo-Venta to urodzony 27 sierpnia 1997 roku były młodzieżowy reprezentant Norwegii do lat 17 i 18. Urodził się na Kubie, ale wychował w Oslo. Wyróżnia go technika, nieszablonowy drybling, zmysł do gry kombinacyjnej, dobra dynamika i przegląd pola.

Piłkarską przygodę rozpoczynał w klubach: Valerenga Oslo i Follo FK. W 2013 roku został zauważony przez skautów akademii francuskiego FC Metz, gdzie jako 15-latek spędził sezon w zespole U17. Następnie wrócił do Norwegii, gdzie dołączył do rezerw zespołu Tromso IL (Eliteserien). Sezon 2018/2019 spędził w mołdawskim Zimbru Kiszyniów, w którego barwach rozegrał 18 spotkań i strzelił 3 bramki.

Nowi zawodnicy w "Dumie Warmii" będą występować do końca obecnego sezonu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: