07.09.2019

Stomil wygrał w Chojnicach

W swoim ósmym spotkaniu obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 3-1 (1-1). Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili: Grzegorz Lech, Artur Siemaszko i wypożyczony kilka dni wcześniej z Korony Kielce Oktawian Skrzecz.

Trener Piotr Zajączkowski w Chojnicach nie mógł skorzystać ze swoich dwóch podstawowych środkowych obrońców. Jakub Mosakowski i Rafał Remisz są kontuzjowani. Dlatego w defensywie pojawili się: Ołeh Tarasenko i przesunięty z pomocy Wiktor Biedrzycki. W środku drugiej linii miejsce tego ostatniego zajął natomiast młodzieżowiec - Wojciech Hajda.

Choć to Stomil od pierwszych minut był aktywniejszy, prowadzenie w 11 minucie po bramce Krystiana Wachowiaka objęli gospodarze. To jednak nie podłamało olsztyńskiej drużyny. Wręcz przeciwnie. Konsekwentnie dążyła do wyrówniania. I  cel osiągnęła kilkanaście minut po stracie gola. Piłkę do bramki skierował głową niezawodny Grzegorz Lech, wykorzystując dobre dośrodkowanie Janusza Bucholca. Do przerwy wynik się nie zmienił, choć "biało-niebiescy" mieli kilka okazji.

Pochwalić należy zwłaszcza grę Szymona Sobczaka i Artura Siemaszki. Ten ofensywny duet rozumie się na boisku coraz lepiej. I to właśnie po akcji obu piłkarzy Stomil przełamał rywala. W 70 minucie na 2-1 po podaniu Sobczaka strzelił Siemaszko. Od początku drugiej połowy meczu na boisku pojawił się debiutujący w "Dumie Warmii" Oktawian Skrzecz. I to on ustalił wynik spotkania już w doliczonym czasie gry na 3-1. Swoje szanse wcześniej miała także Chojniczanka, ale świetnie między słupkami spisywał się Piotr Skiba.

"Podnieśliśmy się po porażce z Zagłębiem Sosnowiec. Rozegraliśmy tam też bardzo dobre spotkanie, ale przegraliśmy. Dzisiaj byliśmy zespołem dominującym, stwarzającym sobie dużo sytuacji i pewnie, zdecydowanie wygraliśmy mecz na trudnym terenie" - mówił po spotkaniu trener Stomilu Piotr Zajączkowski. W tabeli Fortuna 1 Ligi jego drużyna zajmuje obecnie szóste miejsce.

Kolejny mecz Stomil Olsztyn rozegra na własnym stadionie w piątek 13 września. Przy Piłsudskiego podejmie lidera tabeli Fortuna 1 Ligi - Stal Mielec. Początek o 19:45.

7 września 2019 - Chojnice (Stadion Miejski Chojnice)
Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 1-3 (1-1)
Krystian Wachowiak 11' - Grzegorz Lech 29', Artur Siemaszko 70', Oktawian Skrzecz 90'

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jan Mudra, Seweryn Michalski, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak - Aghwan Papikjan, Michal Obročník, Bartosz Wolski (82', Toni Conejo), Emil Drozdowicz, Krystian Wachowiak (68', Mateusz Żukowski) - Tomasz Mikołajczak (56', Mateusz Kuzimski).

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Ołeh Tarasenko, Lukáš Kubáň - Bartłomiej Niedziela (46', Oktawian Skrzecz), Maciej Pałaszewski, Wojciech Hajda, Grzegorz Lech (76', Waldemar Gancarczyk), Artur Siemaszko (88', Mateusz Gancarczyk) - Szymon Sobczak.

Żółte kartki: Mikołajczak, Sylwestrzak, Obročník - Niedziela, Pałaszewski.