01.09.2019

Pływacy z UWM wciąż bezkonkurencyjni na długich dystansach

Justyna Burska i Krzysztof Pielowski wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. W kategorii do lat 23 bezkonkurencyjny był natomiast Bartłomiej Koziejko. Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn wygrali także rywalizację sztafet 3x1250 metrów.

Tegoroczne Mistrzostwa zorganizowano w dniach 31 sierpnia - 1 września na jeziorze Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Justyna Burska i Krzysztof Pielowski bronili tytułów, które rok wcześniej wywalczyli w Olsztynie. Panie i panowie ścigali się na dystansie 10 kilometrów.

Krzysztof Pielowski zwyciężył pokonując trasę w czasie 2 godziny 4 minuty i 46 sekund. Tylko dwie sekundy gorszy był Bartłomiej Koziejko - najlepszy w rywalizacji od 19 do 23 lat i drugi wśród seniorów. Justyna Burska wywalczyła dwa złote medale wśród pań - z czasem 02:17:02.

Bezkonkurencyjna była także sztafeta klubu AZS UWM Olsztyn w składzie: Justyna Burska, Krzysztof Pielowski i Barłomiej Koziejko. Tu każdy z pływaków miał do pokonania 1250 metrów. Do mety kortowski zespół dotarł po 46 minutach i 45 sekundach.

"Cały nasz zespół wykonał plan w stu procentach i już więcej nie mogliśmy wyciągnąć z tych Mistrzostw. Oba wyścigi układały się tak jak sobie to wcześniej ustaliliśmy z trenerem. Jesteśmy bardzo zadowoleni i zmotywowani do dalszej pracy, żeby osiągnąć cel jaki sobie postawiliśmy na ten sezon czyli zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie" - ocenił Krzysztof Pielowski.

"Jesteśmy w tym momencie najlepsi w Polsce i nie mamy się tu z kim ścigać. Tak naprawdę trudno znaleźć tu kogoś na takim poziomie jak my. Rywalizujemy z Bartkiem między sobą. Justyna też nie ma za bardzo rywalek. Musimy po prostu wyjechać za granicę i startować tam" - mówił w studiu Radia UWM FM Krzysztof Pielowski.

Z Krzysztofem Pielowskim i Bartłomiejem Koziejko spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Mistrzostwa Polski zakończyły sezon 2019. Ale reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn myślą już o kolejnym, w którym będą starać się o kwalifikację olimpijską - na basenie oraz wodach otwartych.