Aktualności
10.08.2019

Dołącz do Lakersów!

Choć do startu kolejnego sezonu Ligi Futbolu Amerykańskiego pozostało jeszcze ponad pół roku, seniorska drużyna Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers już szuka nowych zawodników. Do Jeziorowców można dołączyć podczas rekrutacji. Pierwszą z nich zaplanowano 11 sierpnia.

Rekrutacja odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia o godzinie 18:00 na boisku SP 18 przy ul. Żytniej 71 (Olsztyn - Dajtki). By wziąć w niej udział trzeba mieć ukończone 18 lat.

Jak się przygotować? Jedyne czego potrzebuje kandydat do gry to strój sportowy (koszulka i spodenki) oraz sportowe obuwie (najlepiej "korki" na sztuczną nawierzchnię, ale nie jest to obowiązek). Jeśli dostaniecie się do drużyny to o sprzęt do gry zadba klub. Podczas rekrutacji sprawdzana jest ogólna sprawność kandydatów. Trzeba będzie wykonać kilka ćwiczeń: skok w dal z miejsca, pchnięcie piłką lekarską i dwa krótkie dystanse biegowe.

O szczegółach w Magazynie Sportowym Radia UWM FM opowiadał Marcin Zrada - koordynator ds. rozwoju sportowego klubu Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers. A spotkali się z nim Sebastian Chrostowski i Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: