Aktualności
05.08.2019

Justyna Burska świetnie pływa i... biega

Do świetnych startów w pływaniu na długich dystansach reprezentantki klubu AZS UWM Olsztyn jesteśmy już przyzwyczajeni. Nie wiedzieliśmy jednak, że również szybko biega. Dlatego udało jej się wywalczyć drugie miejsce podczas drugiej edycji Ukiel Aquathlon Olsztyn. W wodzie nie miała sobie równych.

Justyna Burska postanowiła wziąć udział w II Ukiel Aquathlonie Olsztyn - Memoriale Magdaleny Mielnik. "Sam bieg był dla mnie trudny. Ale w połączeniu z pływaniem wyszło bardzo pozytywnie" - oceniła. "W tych zawodach miałam inny cel. To memoriał naszej zmarłej przyjaciółki - thriatlonistki. Chciałam uczcić jej pamięć i być z nią w tym dniu."

Tego samego dnia nad jeziorem Ukiel odbyły się także V Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu na Wodach Otwartych. Tu reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn nie miała sobie równych.

W Magazynie Sportowym Radia UWM FM Justyna Burska opowiadała także o starcie w Mistrzostwach Świata w pływaniu na wodach otwartych oraz zbliżających się Mistrzostwach Polski w Dąbrowie Górniczej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Z Justyną Burską rozmawiali Sebastian Chrostowski i Wojtek Miśkiewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: