Aktualności
05.07.2019

Wojtek Żaliński na dwa lata w Olsztynie

Indykpol AZS Olsztyn zamknął kadrę na sezon 2019/2020. Ostatnim zakontraktowanym zawodnikiem jest Wojtek Żaliński. Jeden z najlepszych przyjmujących poprzedniego sezonu PlusLigi związał się z akademikami na dwa lata. Dlaczego wybrał Olsztyn? Czy obawia się walki o miejsce w składzie? Posłuchajcie!

31-letni przyjmujący większość kariery spędził w Radomiu (Jadar i Cerrad Czarni), ale reprezentował też barwy AZS Politechniki Warszawskiej (2010-12) i Lotosu Trefla Gdańsk (2012-2014).  W PlusLidze rozegrał 327 spotkań, w których zdobył aż 3412 punktów (2747 atakiem, 391 blokiem i 274 zagrywką).

"Chciałem zmienić klub, szukałem nowych wyzwań. Myślałem, że nadchodzący sezon wspędzę za granicą i takie były moje plany. Ale dosyć szybko zostały one zweryfikowane przez determinację prezesa Tomasza Jankowskiego" - mówi Wojtek Żaliński.

Indykpol AZS Olsztyn w sezonie 2019/2020 będzie na pewno silny w przyjęciu. Obok Wojtka Żalińskiego o jego jakości decydować będą: Robbert Andringa, Mateusz Mika i młody Dawid Sokołowski. "Nie obawiam się rywalizacji. Znam swoją wartość i myślę, że nie przyszedłem tutaj, by z nimi rywalizować, ale po to, by współpracować. Na pewno jeden z nas będzie siedział na ławce. To impuls, który będzie napędzał nas do ciężkiej pracy każdego dnia."

Z Wojtkiem Żalińskim spotkał się Sebastian Chrostowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

O ostatnim transferze tego lata rozmawialiśmy także z prezesem kortowskiego klubu Tomaszem Jankowskim.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2019/2020:

Rozgrywający: Paweł Woicki, Tomasz Kowalski
Przyjmujący: Robbert Andringa, Mateusz Mika, Wojciech Żaliński, Dawid Sokołowski
Środkowi: Paweł Pietraszko, Taylor Averill, Mateusz Poręba,
Atakujący: Jan Hadrava, Remigiusz Kapica
Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Sztab szkoleniowo-medyczny:
I Trener: Paolo Montagnani
II  Trener: Marcin Mierzejewski
Trener przygotowania fizycznego: Paweł Ciesiun
Fizjoterapeuta: Piotr Deptuła
Statystyk: Mateusz Nykiel
Lekarz: Wojciech Remiszewski

Przyjaciele - stań się jednym z nich: