Aktualności
10.06.2019

Krzysztof Golwiej - nowy prezes PZKol

"Nie mam zamiaru powielać błędów moich poprzedników, ponieważ było mi wstyd za ich zachowanie" - mówi w rozmowie z Martą Wiśniewską nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego - Krzysztof Golwiej. Co chciałby zmienić? Jakie ma plany? Posłuchajcie!

"Nasze kolarstwo jest jak łańcuch w rowerze, w którym zerwało się jedno z ogniw. Nie pękło, ale się zerwało. Ja to wszystko obserwowałem i ubolewam z tego tytułu. W ostatnich wyborach zostałem wybrany demokratycznie, nie było żadnych zakulisowych dwuznaczności i z tego powodu czuję się zaszczycony i podbudowuje mnie to do solidnej pracy na rzecz kolarstwa, Związku i młodych ludzi. Sam wyszedłem z kolarstwa i wiem, że to jest przepiękny sport i polecam go wszystkim. Z kolei, gdy ludzie masowo jeżdżą na rowerze, to wówczas spośród nich można wydobyć takie diamenty jak Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka" - mówi Krzysztof Gołwiej.

Marta Wiśniewska spotkała się z wybranym pod koniec maja nowym prezesem PZKol przy okazji konferencji prasowej związanej z Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które kolejny raz odbędą się w okolicach Ostródy i Grunwaldu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: