Aktualności
06.06.2019

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym ponownie u nas!

Najlepsi polscy kolarze ponownie rywalizować będą w okolicach Grunwaldu i Ostródy. Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym zaplanowano w dniach 28-30 czerwca. Z dyrektorem imprezy ds. sportowych i autorem trasy Bartoszem Huzarskim rozmawiała Marta Wiśniewska.

Co możemy powiedzieć o trasie, na której rywalizować będą kolejny raz najlepsze polskie kolarki i kolarze? "To oni zawsze decydują, czy trasa jest wymagająca czy nie. My dajemy im platformę, czyli rundę, z której mogą skorzystać na wiele sposobów" - - mówi Bartosz Huzarski.

"Gdy po raz pierwszy zobaczyłem tę trasę, wiedziałem, że ściganie będzie emocjonujące, a trasa będzie ciekawa. Również dystans – 204 km – to taki dystans, na którym można atakować od samego początku i w tamtym roku wyścigi kobiet i mężczyzn potoczyły się według pięknego scenariusza. Wygrali bardzo utytułowani zawodnicy – po heroicznej walce, ale jednocześnie przemyślanej. Wykorzystali atuty tej trasy w stu procentach. Ta zaś wcale nie jest taka łatwa – jest bardzo wietrznie, góra-dół, sporo zakrętów. Odjazd ucieka z pola widzenia goniącej grupy bardzo szybko. Dlatego też zostaliśmy przy tych samych rundach. Jak będzie w tym roku? Ciężko powiedzieć… Mówi się, że ten sam numer dwa razy nie przechodzi, ale myślę, że dla niektórych zawodników, którzy przyjadą tutaj sami, jedyną opcją jest odjazd i mocne tempo od samego startu. Na ile organizm pozwoli, na tyle trzeba się „wyjechać”, aby zrobić ten wyścig jak najbardziej ciężkim."

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Prawdopodobnie również w tym roku na starcie rywalizacji w Mistrzostwach Polski staną najlepsi polscy kolarze, z Michałem Kwiatkowskim, Michałem Gołasiem i Maciejem Bodnarem na czele.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: