19.04.2019

Koniec wiosennej serii. Stomil przegrał z Chrobrym

Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Chrobrym Głogów 0-2 (0-0) w meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. To pierwsza porażka drużyny Piotra Zajączkowskiego w rundzie wiosennej. Jednak bardzo bolesna, bo z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. "Duma Warmii" znów jest blisko strefy spadkowej.

Po ośmiu meczach bez porażki na wiosnę, kibice "Dumy Warmii" liczyli, że w starciu z sąsiadem w tabeli Stomil wygra i odskoczy od rywali, którzy także walczą o utrzymanie. Chrobry Głogów był ostatnio w kryzysie i nie zdobywał zbyt wielu punktów.

Po bezbarwnej pierwszej połowie przedświątecznego spotkania na stadionie przy Piłsudskiego, w drugiej wynik otworzyli goście. Bramkę w 65. minucie zdobył Szymon Drewniak. To uskrzydliło jego kolegów i już sześć minut później na 2-0 podwyższył Mateusz Machaj. Stomil już się nie podniósł.

"Zbliżają się święta i chcieliśmy to spotkanie wygrać. Do przerwy graliśmy nieźle. Mieliśmy swoje sytuacje, ale zbyt szybko chcieliśmy strzelić bramkę. Te ataki w pewnych momentach się łamały. A po przerwie zbyt łatwo straciliśmy dwie bramki" - ocenił Piotr Zajączkowski. I dodał: "Na pewno to będzie dla nas trudny czas. Ale nikt jeszcze z tej ligi nie spadł. Walczymy dalej. Dziękuję kibicom, że licznie przybyli na stadion i nas dopingowali."

Posłuchajcie, też co po spotkaniu powiedział kapitan Stomilu Olsztyn Janusz Bucholc.

Do zakończenia sezonu pozostało już tylko pięć kolejek. W najbliższej Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice (w środę 24 kwietnia o 20:00).  Jeśli przegra - wróci do strefy spadkowej. Obecnie "Duma Warmii" w tabeli jest tuż nad nią - na ostatnim "bezpiecznym" 15. miejscu. Pozycję niżej jest właśnie drużyna ze Śląska.

18 kwietnia 2019  - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 0-2 (0-0)
Szymon Drewniak 65', Mateusz Machaj 71'

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Płamen Kraczunow, Jakub Mosakowski (84', Michał Suchanek), Lukáš Kubáň - Bartłomiej Niedziela (61', Kamil Mazek), Waldemar Gancarczyk (67', Maciej Pałaszewski), Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak.

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Jarosław Ratajczak, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Kamil Pestka - Bartosz Machaj (90',  Konrad Kaczmarek), Robert Mandrysz, Szymon Drewniak, Mateusz Machaj, Łukasz Zejdler (70', Rafał Maćkowski) - Mikołaj Lebedyński (66', Damian Kowalczyk).

Żółte kartki: W.Gancarczyk, Mosakowski, Sobczak, Kraczunow, Bucholc - Lebedyński, Kowalczyk.