17.02.2019

Dwa medale Halowych Mistrzostw Polski dla lekkoatletów z Kortowa

Dwa medale wywalczyli w Toruniu sportowcy reprezentujący KS AZS UWM Olsztyn podczas 63. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce. 19-latek Dominik Smosarski zdobył złoto w biegu na 200 metrów. Drugi w pchnięciu kulą był natomiast Konrad Bukowiecki.

Dla młodego biegacza reprezentującego klub z Kortowa to pierwszy seniorski medal. Ale w Toruniu Dominik Smosarski świetnie prezentował się już w biegu eliminacyjnym, który wygrał z najlepszym czasem 21.23 sekundy. W finale pobiegł ciut wolniej (21.28). Ale i tak nie miał sobie równych. Pierwszy minął linię mety wyprzedzając Adriana Brzezińskiego i Dariusza Kowaluka.

Konrad Bukowiecki w konkursie pchnięcia kulą musiał natomiast uznać wyższość broniącego tytułu Michała Haratyka. W swojej najepszej próbie uzyskał odległość 20.78 metra. Był gorszy od zwycięzcy o 14 centymetrów. To czołowi przedstawiciele tej dyscypiliny - nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Już niebawem w Glasgow będą walczyć o medale Halowych Mistrzostw Europy. Na krajowym podwórku podium mistrzowskiej imprezy uzupełnił Jakub Szyszkowski.

Podczas toruńskiej imprezy Bukowiecki odebrał także pamiątkową plakietkę przyznawaną przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki. To nagroda za jego zeszłoroczny wyczyn, kiedy na mityngu Copernicus Cup rezultatem 22.00 ustanowił halowy rekord Europy do lat 23.

W klasyfikacji medalowej tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiejatletyce KS AZS UWM Olsztyn został sklasyfikowany na 11 miejscu.