Aktualności
11.01.2019

Grzegorz Krzan w Magazynie Sportowym Radia UWM FM

Po świetnej pierwszej połowie sezonu, drugoligowy AZS UWM Olsztyn w ostatnich tygodniach przegrał trzy kolejne spotkania i spadł w tabeli na czwarte miejsce. Przed meczem z Legią Warszawa gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był trener siatkarzy z Kortowa Grzegorz Krzan.

Na przełomie 2018 i 2019 roku AZS UWM Olsztyn przegrał kolejno z: Czołgiem AZS UW Warszawa (1-3), liderem tabeli BAS-em Białystok (0-3) oraz UKS Centrum Augustów (2-3). Ale jak podreśla trener - nastawienie jego zespołu wciąż jest bojowe. "Przełom grudnia i stycznia nie był dla nas dobrym okresem. Co roku powtarza się taki schemat, że ten czas jest dla nas trudny. Nawarstwiają się obowiązki na uczelni, widać zmęczenie. U nas dodatkowo plany pokrzyżowały kontuzje. Dwóch podstawowych zawodników nie mogło uczestniczyć w meczach. Stąd te porażki" - tłumaczy Grzegorz Krzan. Ale dodaje także: "Cały czas liczymy, że w trzech ostatnich meczach rundy zasadniczej uda nam się podskoczyć w tabeli."

Z trzech ostatnich porażek tylko jedna - z BAS-em Białystok - nie podlegała dyskusji. W pozostałych dwóch spotkaniach do zwycięstwa nie zabrakło zbyt wiele. "Zabrakło zimnej głowy w końcówkach i determinacji. Wszystkie sety toczyły się bardzo równo."

Z Grzegorzem Krzanem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

AZS UWM Olsztyn zmierzy się z Legią Warszawa w niedzielę 13 stycznia o 16:00 w hali w Kortowie. "Naszym atutem będzie własna hala. Tu gramy dużo lepiej. Potrafimy grać dobrze zagrywką. Mamy już też do dyspozycji Dawida Sokołowskiego, który był kontuzjowany. Liczymy, że pomoże nam. Cały czas czekamy na Mateusza Lewoca, który do treningu wróci w przyszłym tygodniu. Wyjdziemy zaangażowani z chęcią zwycięstwa. Emocje gwarantowane!" - zapowiada trener. A my zapraszamy do kibicowania!

Rundę zasadniczą drugiej ligi akademicy zakończą dwoma wyjazdowymi spotkaniami w stolicy. Na przełomie stycznia i lutego zagrają kolejno z: MOS Wola Warszawa oraz Metro Warszawa - drużynami z czołówki tabeli.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: