Aktualności
06.11.2018

Udany początek europejskiej przygody Indykpolu AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z fińską drużyną Hurrikaani Loimaa 3-0 (25-14, 25-16, 25-20) w rozegranym w Hali Urania spotkaniu 1/32 finału Pucharu CEV. Akademicy bez większych problemów w każdym z trzech setów budowali swoją przewagę i są zdecydowanym faworytem tego dwumeczu.

Foto: Kacper Kirklewski

Trener Roberto Santilli dał pograć w tym spotkaniu od pierwszych minut wracającym po kontuzjach: Robbertowi Andrindze i Pawłowi Pietraszce. Na rozegraniu pojawiał się też częściej niż dotąd Radosław Gil. Akademicy grali z ogromnym ludzie, nawet przez chwilę nie obawiając się o losy tego meczu.

Skuteczni w ataku byli: Jan Hadrava, Sebastian Warda (po 11 punktów) oraz wspomniani Robbert Andringa (9) i Paweł Pietraszko (10). Przez większość spotkania odpoczywał natomiast na ławce Marcel Lux, który w ostatnim ligowym starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zachwycił skutecznością pod siatką. "Nie było tak łatwo, jak to wygląda. Musieliśmy przez cały mecz grać skoncentrowani, bo Finowie potrafią wykorzystać błędy. Dobrze, że nie popełnialiśmy prostych błędów i graliśmy umiejętnie" - ocenił Słowak, który miał już okazję występować w europejskich pucharach w barwach Slávii Preszów.

Z Marcelem Luxem rozmawiał Sebastian Chrostowski. Posłuchajcie!

"Nie popełnialiśmy błędów - tak jak czasem potrafimy to robić - trochę presji zrobiliśmy zagrywką i im trudniej było atakować. Hurrikaani to dobra drużyna. Grali fajnie. Za tydzień jedziemy do Finlandii i będzie tam ciekawy mecz, trudniejszy niż tutaj. I mam nadzieję, że uda się awansować do następnej rundy" - mówił po meczu Jan Hadrava.

Posłuchajcie też, co powiedzieli nam: Paweł Pietraszko, Radek Gil i Robbert Andringa.

Rewanż już za tydzień w Finlandii - również we wtorek 13 listopada o 18:00. A w najbliższą sobotę 10 listopada akademicy w Hali Urania powalczą o kolejne punkty w PlusLidze. O 20:00 ich rywalem będzie Chemik Bydgoszcz. Transmisja - oczywiście na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!

Indykpol AZS Olsztyn – Hurrikaani Loimaa 3:0 (25:14, 25:16, 25:20)

Indykpol AZS: Woicki, Andringa (9), Kapelus (2), Warda (11) Pietraszko (10), Hadrava (11), Żurek (libero) oraz Gil (2), Kańczok (3), Lux (6), Urbanowicz (1)

Hurrikaani: Ropponen (12), Toiviainen (9), Kouki (1), West (2), Porkka (4), Oivanen (6), Mutka (libero) oraz Rumpunen (5)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: