05.08.2018

Stomil wygrał z Podbeskidziem

Stomil Olsztyn wygrał 3-1 (1-0) na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała w spotkaniu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. Wynik otworzył w 16 minucie Grzegorz Lech. W drugiej połowie dwie bramki dla "biało-niebieskich" zdobył Piotr Głowacki. W tabeli "Duma Warmii" zajmuje siódme miejsce.

Stomil - choć swoje mecze rozgywa na wyjeździe ze względu na modernizację murawy stadionu przy Piłsudskiego - bardzo dobrze rozpoczął sezon. Po remisie z silną Bytovią Bytów, przywiózł komplet punktów z trudnego terenu. O zwycięstwie zadecydowały bramki doświadczonych piłkarzy, ale też dobra gra kolektywna.

"To zwycięstwo mieliśmy w głowach przed meczem" - mówił po spotkaniu trener Kamil Kiereś. "Musimy grać, jakbyśmy byli w roli gospodarza. Musimy być bardzo silni mentalnie. Mieliśmy swój plan na to spotkanie. Ten plan zawodnicy w stu procentach realizowali. Bo przede wszystkim graliśmy dobrze w obronie. Wyprowadzaliśmy kontry, ale też byliśmy w posiadaniu piłki. Kluczowe było pierwsze 20 minut. W tym okresie byliśmy na tyle skuteczni w swoich działaniach, że potrafiliśmy sobie stwarzać sytuacje i dopełniliśmy to bramką Grzegorza Lecha. Początek drugiej połowy nie był dla nas. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry i nie mogliśmy złapać swojego rytmu gry. Ale w tym zespole jest charakter. Przetrwaliśmy trudne momenty i zasłużyliśmy na zwycięstwo! Nie ma co być skromnym, bo tak to wyglądało na boisku."

"Cieszymy się z tego zwycięstwa. Nie było łatwo, ale myślę, że z perspektywy całego meczu byliśmy zespołem lepszym" - ocenił pomocnik Stomilu Marcin Stromecki. "Bramka samobójcza dała trochę nerwowości, ale też nas obudziła. Dobrze, że Piotrek Głowacki strzelił szybko bramkę na 2-1 i już później kontrolowaliśmy przebieg spotkania" - dodał.

Kolejny mecz Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 11 sierpnia. Na wyjeździe zmierzy się z beniaminkiem Fortuna 1 ligi ŁKS-em Łódź. Początek spotkania o 17.

4 sierpnia 2018 - Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stomil Olsztyn 1-3 (0-1)
Łukasz Sołowiej 50' (samobójcza) - Grzegorz Lech 16', Piotr Głowacki 63', 67'

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Mavroudís Bougaḯdis, Dominik Jończy, Paweł Oleksy (68', Jakub Bąk) - Kacper Kostorz (46', Przemysław Mystkowski), Guga Palawandiszwili (46', Adrian Rakowski), Kamil Wiktorski, Łukasz Sierpina - Valērijs Šabala, Grzegorz Goncerz.

Stomil: Michał Leszczyński - Lukáš Kubáň, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Piotr Głowacki, Miłosz Trojak, Marcin Stromecki, Grzegorz Lech (87', Łukasz Jegliński), Dominik Kun (84', Janusz Bucholc) - Michał Góral (90', Rafał Śledź).

Żółte kartki: Oleksy - Lech.