Aktualności
07.06.2018

Kadra akademików na nowy sezon zamknięta!

Sebastian Warda, Kuba Urbanowicz i Mateusz Poręba - to ostatni siatkarze, którzy dołączyli przed nowym sezonem do Indykpolu AZS Olsztyn. Przypomnijmy, że już wcześniej kortowski klub potwierdził transfery: Marcela Luxa, Pawła Pietraszko, Serhija Kapelusa i Radosława Gila. Na co stać tę drużynę?

"Z Mateuszem Porębą związaliśmy się dwuletnim kontraktem. Jest to młody, bardzo utalentowany reprezentant Polski juniorów. Wielu świetnych środkowych - jak Kuba Kochanowski, czy przed laty Marcin Możdżonek, Patryk Czarnowski, Łukasz Kadziewicz, Wojtek Grzyb - stawiało pierwsze kroki w zawodowej siatkówce w Olsztynie. Wierzę, że Mateusz pójdzie w ich ślady" - mówił o nowym środkowym prezes Indykpolu AZS Olsztyn Tomasz Jankowski.

"Jeżeli chodzi o Sebastiana Wardę i Kubę Urbanowicza - są to zawodnicy, którzy pochodzą z Olsztyna i mają doświadczenie gry w PlusLidze. Na pewno będą ważnymi elementami w koncepcji trenera Santilliego" - dodał prezes.

Posłuchajcie, co o związaniu się z kortowskim klubem powiedzieli sami zawodnicy:

Sebastian Warda (przyszedł z ONICO Warszawa)

Kuba Urbanowicz (przyszedł z KPS-u Siedlce)

Mateusz Poręba (przyszedł z AKS-u Resovii Rzeszów)

Kortowski klub po sezonie opuścili: Kuba Kochanowski (Skra Bełchatów), Tomas Rousseaux (GKS Katowice), Adrian Buchowski (MKS Będzin), Łukasz Makowski (wyjazd do Niemiec) i Blake Scheerhoorn (Nantes). Karierę zakończył także kapitan akademików Daniel Pliński.

Indykpol AZS Olsztyn stracił zatem dwóch lub nawet trzech zawodników podstawowego składu i cennego zmiennika, który potrafił pomóc kolegom w trudnych chwilach. Czy nowi siatkarze będą w stanie ich zastąpić? Doświadczenie da na pewno Sierhij Kapelus (będzie zapewne pełnił rolę Adriana Buchowskiego). Miejsce Tomasa Rousseaux w wyjściowym składzie powinien zająć Słowak Marcel Lux. I tu trzeba liczyć na nosa trenerskiego Roberto Santilliego. To może być wartość dodana do zmian w kadrze. Ale kto zastąpi Kubę Kochanowskiego na środku siatki? Paweł Pietraszko, Sebastian Warda czy Mateusz Poręba? Może wygra młodość i znów będziemy mieli zawodnika, który da nam tyle radości, co nowa gwiazda Skry Bełchatów i reprezentacji Polski?

Tak przedstawia się zamknięta już kadra Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2018/2019:
Rozgrywający: Paweł Woicki, Radosław Gil
Przyjmujący: Robbert Andringa, Marcel Lux, Sierhij Kapelus, Jakub Urbanowicz, Dawid Sokołowski
Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba
Atakujący: Jan Hadrava, Mateusz Kańczok
Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Z drużyną będzie również trenował młody przyjmujący – Dawid Sokołowski.

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Roberto Santilli – I Trener
Marcin Mierzejewski – II Trener
Mateusz Nykiel – Statystyk
Wojciech Remiszewski – Lekarz
Piotr Deptuła - Fizjoterapeuta

Zawodnicy rozpoczną przygotowania do sezonu w połowie sierpnia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: