Aktualności
15.05.2018

AZS Na Fali - Tomasz Jankowski

Gościem audycji AZS Na Fali był prezes klubu Indykpol AZS Olsztyn Tomasz Jankowski. Jak ocenia sezon w wykonaniu siatkarzy z Kortowa oraz pracę trenera Roberto Santilliego. Którzy zawodnicy opuszczą drużynę a kto może ją wzmocnić przed nowym sezonem? Posłuchajcie!

Potwierdziły się informacje, że klub opuszczają: Kuba Kochanowski (Skra Bełchatów), Tomas Rousseaux (GKS Katowice), Adrian Buchowski (rozwiązany kontrakt, odchodzi na własną prośbę), Łukasz Makowski i Blake Scheerhoorn (rozwiązany kontrakt, odchodzi do Francji). Indykpol AZS Olsztyn czeka jeszcze na decyzję Daniela Plińskiego. Kapitan akademików dostał propozycję przedłużenia kontraktu, ale nie podjął jeszcze decyzji.

W Olsztynie zostają: Paweł Woicki, Jan Hadrava, Robbert Andringa, Miłosz Zniszczoł, Michał Żurek, Mateusz Kańczok i Jakub Zabłocki. "Skład mamy skomletowany. Proszę o cierpliwość. Pierwsze nazwiska ogłosimy w najbliższy poniedziałek" - mówił w audycji AZS Na Fali Tomasz Jankowski. Potwierdził też, że w tym roku akademicy rozważają grę w europejskich pucharach.

Z Tomaszem Jankowskim rozmawiał Marcin Zarębski.

Kibice z Kortowa nie powinni spodziewać się wielkich transferów. Należy mieć nadzieję, że wybory trenera Roberto Santilliego i prezesa Tomasza Jankowskiego okażą się trafione. Jak donoszą już siatkarskie media do ekipy z Olsztyna mają dołączyć m.in.: rozgrywający Radosław Gil (Mistrz Świata juniorów z 2017 roku, ostatni rok spędził w słoweńskim Calcit Kamnik), środkowy GKS-u Katowice Paweł Pietraszko oraz słowacki przyjmujący Marcel Lux.

AZS Na Fali we wtorki po 13 w Radiu UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: