22.04.2018

Warmia skarciła drużynę z Wągrowca

Warmia Energa Olsztyn wygrała z Nielbą Wągrowiec 27-25 w rozegranym w Hali Urania meczu 24. kolejki grupy A I Ligi Piłki Ręcznej. Zdziesiątkowani szczypiorniści olsztyńskiej drużyny pokazali niesamowitą determinację i przy wsparciu publiczności skarcili gości, którzy odrzucili prośbę o przełożenie spotkania.

Przypomnijmy, że drużyna z Olsztyna prosiła - najpierw klub z Wągrowca, następnie organizatora rozgrywek - o przełożenie niedzielnego meczu ze względu na problemy kadrowe. Do kontuzjowanych: Piotra Dzido, Pawła Deptuły, Łukasza Kozakiewicza, Marcina Malewskiego, Mateusza Gawrysiia i Michała Krawczyka dołączyli: Michał Sikorski i Radek Dzieniszewski. Ci dwaj jednak zdecydowali się zagrać na własną odpowiedzialność. I bardzo pomogli kolegom.

Dzieniszewski był najskuteczniejszy na boisku. Rzucił 9 bramek. Sikorski 7 razy pokonał bramkarza rywali. Mecz był bardzo wyrównany. Przez większą część pierwszej połowy minimalnie prowadzili goście. Podopieczni Daniela Żółtaka doszli ich jednak w 20 minucie, a do przerwy byli już lepsi o jedną bramkę. W drugiej połowie odskoczyli już nawet na 3 punkty. Jednak na 5 minut przed końcem Nielba zdołała wyrównać na 24-24. Tu jednak charakter, spokój i umiejętności pokazali znów gospodarze, którzy wygrali cały mecz 27-25.

"Pokazujemy, że w obojętnie jakiej sytuacji nie jesteśmy, potrafimy wygrać z każdym" - mówił dumny z postawy swojej drużyny grający trener Daniel Żółtak. "Na pewno było to bardzo ciężkie spotkanie. Chłopaki dali z siebie sto procent. Początek był ciężki dla nas, ale trzymaliśmy kontakt. Pod koniec pierwszej połowy to my wyszliśmy na prowadzenie."

Sebastian Chrostowski rozmawiał także z Radkiem Dzieniszewskim.

W meczy z Nielbą zadebiutował pozyskany przez Warmię z Jezioraka Iława Bartosz Idzikowski.

Warmia awansowała w tabeli na trzecie miejsce zrównując się punktami z drużyną z Wągrowca, która jest druga. Na pozycję lidera wskoczyła Stal Gorzów.

Warmia Energa Olsztyn - Nielba Wągrowiec 27:25 (16:15)

Warmia Energa: Pikura, Kłodziński - Hegier 3, Idzikowski, Pasymowski 2, Sikorski 7, Golks 2, Zółtak 1, Dzieniszewski 9, Koledziński 3.