11.02.2018

Stomil rozpoczął marsz w górę tabeli 2 ligi koszykówki?

Trzecie kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze drugoligowego Stomilu Olsztyn. We własnej hali pokonali zdecydowanie 109:79 AZS UMK PBDI Toruń. W tabeli awansowali na 11. miejsce. Do końca sezonu zostało im jeszcze pięć spotkań.

Podopieczni Krzysztofa Wilangowskiego kontrolowali mecz od pierwszych minut. Słabiej zagrali jedynie w trzeciej kwarcie. Zwyciężyła drużyna. Punktowali niemal wszyscy zawodnicy. Najwięcej punktów rzucił tym razem Wiktor Specyalski (24). "Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Zwłaszcza z takim zespołem jak Toruń, który też walczy o play offy. Nie przyjechali tutaj dla żartu. Nie da się ukryć, że dobrze nam się grało. Różnica 30 punktów - cieszymy się bardzo i to jest zdecydowanie budujące" - mówił po spotkaniu.

Przed Stomilem teraz szansa na przełamanie się na wyjeździe. W tym sezonie po a własną halą "biało-niebiescy" jeszcze nie wygrali. W sobotę 17 lutego zagrają z ostatnim w tabeli Gryfem Goleniów, który przegrał dotąd wszystkie swoje mecze. "Daleka podróż nas czeka. Jedziemy dzień wcześniej. Skupiamy się na kojenym weekendzie i pamiętamy, że w pierwszej rundzie u nas wygraliśmy z nimi czterdziestoma punktami. Nie możemy ich lekceważyć. To są też młode chłopaki i z każdym spotkaniem nabierają doświadczenia. Także będziemy się przygotowywać i liczymy na najlepsze. Jeszcze ani jednego meczu nie wygraliśmy na wyjeździe. Będziemy rozbić wszystko, żeby tak właśnie się stało.

Posłuchajcie też, co po meczu powiedzieli trenerzy obu ekip.