14.01.2018

Akademicy koncertowo zagrali z WOŚP

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali 3-0 (25-22, 25-20, 25-23) z Dafi Społem Kielce w meczu 17. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Paweł Woicki. Akademicy w tabeli awansowali na piąte miejsce. Klub z Kortowa włączył się także w niedzielę w 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mecz od dwóch wygranych piłek rozpoczęli goście. Jednak w kolejnych minutach to akademicy dominowali na parkiecie. Trener Roberto Santilli wystawił ten sam skład, który tydzień wcześniej wygrał na wyjeździe z Espadonem Szczecin. W pierwszej partii na pochwały zasłużyli szczególnie najczęściej punktujący: Jan Hadrava i Miłosz Zniszczoł oraz duet, który popisał się kilkoma asami serwisowymi: Kuba Kochanowski i Tomas Rousseaux. Ten ostatni chyba wrócił w końcu do formy, po kilku słabszych tygodniach i problemach zdrowotnych. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25-22 dla Indykpolu AZS Olsztyn.

Początek drugiej partii to seria błędów akademików. Mylili się w ataku, źle rozgrywał też kapitan Paweł Woicki. Jednak siatkarze z Kortowa szybko się pozbierali i od stanu 3-6 doprowadzili do remisu 11-11. Kielczanie jeszcze przez kilka minut wychodzili na prowadzenie. Ale od stanu 16-15 dla gospodarzy, to właśnie oni powiększali przewagę do końca seta (zakończonego wynikiem 25-20).

Po dziesięciominutowej przerwie znów kielczanie próbowali przełamać gospodarzy. Przez kilkanaście minut utrzymywali się na prowadzeniu (znów odskakując nawet na trzy punkty). Jednak w decydującym momencie znów na właściwe tory wrócili olszynianie i ostatenicze wygrali 25-23 a w całym meczu 3-0.

Najwięcej punktów dla Indykpolu zdobyli: Jan Hadrava i Tomas Rousseaux (po 15) oraz Miłosz Zniszczoł (10). Dla Dafi Społem: Jakub Wachnik (16) i Tomislav Dokic (15).

Indykpol AZS Olsztyn włączył się w 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały tydzień można było wylicytować dzień ze sztabem szkoleniowym klubu z Kortowa. Licytacje wygrała Wiktoria Lizurej, trenująca siatkówkę w Kętrzynie, która spełniła swoje marzenie. Podczas spotkania w Hali Urania na kibiców czekało również wiele innych atrakcji. Zaś sami siatkarze już po sportowych emocjach ruszyli, by zagrać wspólnie z olsztynianami w najpiękniejszej orkiestrze otwartych serc.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego.

Jakub Wachnik (Dafi Społem Kielce)

Kuba Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn)

Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)

Wiktoria Lizurej (zwyciężczyni WOŚP-owej aukcji)

Mateusz Nykiel (statystyk Indykpolu AZS Olsztyn)

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w sobotę 20 stycznia na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała. Początek o 17:00. Transmisja oczywiście na 95,9 fm i www.uwmfm.pl