04.12.2017

Łuczniczka ukłuła akademików

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali w Hali Urania 3-2 (25-15, 23-25, 24-26, 25-19, 15-12) z Łuczniczką Bydgoszcz w meczu 12. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Paweł Woicki. W tabeli akademicy zajmują szóste miejsce.

Akademicy dobrze weszli w mecz i dominowali od pierwszych akcji. Z dobrej strony prezentowali się najlepiej punktujący: Kuba Kochanowski, Jan Hadrava i Tomas Rousseaux. Wynik pierwszego seta mówi wszystko: 25-15.

Druga partia to już zdecydowanie bardziej wyrównana gra. Goście przez dłuższy czas mieli kilkupunktową przewagę (dobra postawa m.in. Metodiego Ananieva i Bartosza Filipiaka). Siatkarze z Olsztyna dogonili ich i odskoczyli. Przewagę jednak szybko stracili. W wyrównanej i nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowała Łuczniczka wygrywając 25-23.

Po dziesięciominutowej przerwie goście kontynuowali dobrą grę. Akademicy gubili się, popełniali błędy i nie byli w stanie zaskoczyć rywala. Bydgoszczanie utrzymywali trzypunktową przewagę. Ale gospodarze obudzili się we właściwym momencie, czyli w końcówce trzeciego seta. Na prowadzenie wyszli przy stanie 23-22. Potem jednak przegrali dwie kolejne akcje. I to Łuczniczka miała w powietrzu piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Ostatecznie jednak chwilę później wyszła na prowadzenie w meczu 2-1 (set zakończył się wynikiem 26-24).

To jednak wszystko, na co było stać w tym starciu drużynę trenera Jakuba Bednaruka. Indykpol AZS Olsztyn w ostatnich dwóch setach zaczął znów grać swoją siatkówkę (choć nie najwyższych lotów) wygrywając 25-19 i w tie-breaku 15-12. Za ten fragment meczu wyróżnić należy na pewno Pawła Woickiego, Robberta Andringę, Miłosza Zniszczoła i Adriana Buchowskiego.

Najwięcej punktów dla akademików zdobyli: Jan Hadrava (25), Miłosz Zniszczoł (15), Robbert Andringa (14), Kuba Kochanowski (11).

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych komentarzy.

Jakub Bednaruk (trener Łuczniczki Bydgoszcz)

Paweł Woicki (kapitan Indykpolu AZS Olsztyn)

Adrian Buchowski (przyjmujący Indykpoul AZS Olsztyn)

Mateusz Nykiel (statystyk Indykpolu AZS Olsztyn)

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra we wtorek 12 grudnia. O 19:00 na wyjeździe zmierzą się z drużyną ONICO Warszawa. Transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15,23:25,24:26,25:19,15:12)

Indykpol AZS: Woicki (1), Zniszczoł (15), Kochanowski (11), Rousseaux (6), Andringa (14), Hadrava (25), Żurek (libero) oraz Pliński (2), Buchowski (6), Kańczok, Scheerhoorn

Łuczniczka: Goas (2), Ananiev (16), Rohnka (3), Jurkiewicz (7), Szalacha (8), Filipiak (23), Kowalski (libero) oraz Gryc (6), Bobrowski, Seńko

MVP: Paweł Woicki