Aktualności
04.12.2017

Olsztyńskie Szczupaki zarzucają sieci

Mówią o sobie: najlepiej rzucające plastikowym dyskiem ryby w całej Krainie Tysiąca Jezior! Szczupaki Olsztyn to młoda drużyna Ultimate Frisbee. Na czym polega ta dyscyplina i jak dołączyć do ekipy ze stolicy regionu? Posłuchajcie!

Drużyna 2 grudnia zorganizowała nabór, który cieszył się dużym zainteresowaniem. "Spodziewaliśmy się sporego odzewu i tak też się stało. Przyszło do nas bardzo dużo nowych osób. Co prawda sami mężczyźni, ale niedawno przyszły też super dziewczyny, które zostały i trenują z nami do dzisiaj" - mówiła w naszym studiu Edyta, jedna z zawodniczek. "Mieliśmy okazję poćwiczyć rzuty i nowi wcale nie okazali się zieloni w tej dziedzinie. Naprawdę dobrze im szło. Trzymamy za nich kciuki, żeby zostali" - dodała.

Na czym polega gra w frisbee? "Naszym zadaniem jest drużynowo przenieść dysk podaniami przez całą długość boiska i złapać w strefie punktowej. Z dyskiem nie można biegać a druga drużyna ma za zadanie zbić ten dysk lub przejąć w locie nie wyrywając go z rąk. Jest zero kontaktu fizycznego między graczami przeciwnych drużyn" - wyjaśniał Arek. Szczupaki biorą udział w turniejach towarzyskich (także zagranicą). W dniach 24-25 lutego 2018 roku planują wystartować w Mistrzostwach Polski w Zabrzu.

W naszym kraju działa obecnie około pięćdziesięciu klubów (najwięcej, bo ponad 20, w Warszawie). Do Szczupaków można dołączyć w każdej chwili. Treningi odbywają się kilka razy w tygodniu. Z olsztyńską ekipą można skontaktować się drogą internetową - np. przez profil facebook'owy.

Z zawodnikami ekipy Szczupaków Olsztyn rozmawiali: Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: