19.11.2017

Indykpol AZS Olsztyn wygrał gładko z Cuprum Lubin!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali w Hali Urania 3-0 (27-25, 25-22, 25-15) z Cuprum Lubin w meczu 10. kolejki PlusLigi. MVP meczu został wybrany Kuba Kochanowski. W tabeli akademicy awansowali na trzecie miejsce.

Mecz rozpoczął się od wyraźniej przewagi gości. Po kilku akcjach prowadzili już 5-1, ale akademicy stopniowo odrabiali straty. Dogonili rywala przy stanie 13-13. Chwilę później prowadzili już 15-14. Świetnie w tej części spotkania grał Tomas Rousseaux. Siatkarze z Kortowa kontrolowali przez kolejne minuty wydarzenia na parkiecie. Trochę nerwów było w końcówce, ale ostatenie wygrali pierwszego seta 27-25.

W drugiej partii po kilku minutach wyrównanej gry, Indykpol AZS Olsztyn zaczął odskakiwać rywalom. Dobrze nadal prezentował się Rousseaux. Dołączyli do niego Kuba Kochanowski, Daniel Pliński i - momentami - Robbert Andringa. Swoje dorzucił tradycyjnie Jan Hadrava. Akademicy znów okazali się lepsi. Obyło się już bez nerwów. Wynik: 25-22.

Po dziesięciominutowej przerwie akademicy dominowali już bez dwóch zdań. Pokazują to rezultaty z kolejnych momentów trzeciego seta: 7-2, 16-10, 20-12 i wreszcie 25-15.

W Cuprum Lubin osamotniony był Łukasz Kaczmarek (zdobywca 26 punktów). Dla Indykpolu AZS Olsztyn punktowali: Kuba Kochanowski, Tomas Rousseaux i Jan Hadrava (po 14), Daniel Pliński (9), Robbert Andringa (7) oraz Mateusz Kańczok (1).

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych komentarzy.

Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin)

Roberto Santilli (trener Indykpolu AZS Olsztyn)

Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)

Robbert Andringa (Indykpol AZS Olsztyn)

Daniel Pliński (Indykpol AZS Olsztyn)

Mateusz Nykiel (statystyk (Indykpolu AZS Olsztyn)

Kolejne spotkanie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w sobotę 25 listopada na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom. Początek o 14:45. Transmisja - oczywiście na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (27:25, 25:22, 25:15)

Indykpol AZS: Woicki, Pliński (9), Kochanowski (14), Rousseaux (14), Andringa (7), Hadrava, Żurek (libero) oraz Kańczok (1), Zabłocki (libero)

Cuprum: Masny (1), Hain (4), Smoliński (4), Pupart (7), Terzić (3), Kaczmarek (26), Kryś (libero) oraz Patucha, Gorzkiewicz, Biegun (1), Michalski (1), Makoś (libero)

MVP: Kuba Kochanowski