07.10.2017

Podrażnieni akademicy obronili pozycję lidera PlusLigi

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali trzeci kolejny mecz w nowym sezonie PlusLigi i utrzymali pozycję lidera tabeli. W sobotę 7 października w Hali Urania pokonali 3-1 (23-25, 25-13, 25-11, 25-23) BBTS Bielsko-Biała.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla akademików, którzy pierwszego seta przegrali 23-25. W kolejnych dwóch podrażnienie siatkarze z Kortowa byli jednak już zdecydowanie lepsi od gości (25-13, 25-11). A w czwartej wyrównanej partii zachowali zimną krew w końcówce (25-23). Nagroda MVP trafiła do Kuby Kochanowskiego, który znakomicie zagrał zarówno w ataku jak i w bloku. Zdobył 19 punktów. Kolejne dobre zawody zaliczyli także: Jan Hadrava (16 pkt), Tomas Rousseaux (15 pkt) i Robbert Andringa (10 pkt). Solidnie pod siatką grał Daniel Pliński a piłki bardzo dobrze rozdzielał kapitan Paweł Woicki.

"To było ciężkie spotkanie. Spodziewaliśmy się tego" - mówił na naszej antenie rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. "Bielsko gra bardzo dobrze zagrywką. Nie ma może nie wiadomo jak wielkiej jakości w tej drużynie, ale jest bardzo sprytnie zdudowana. Są zawodnicy, którzy naprawdę dysponują bardzo dobrym serwisem i to dzisiaj pokazywali. My w pierwszym secie bardzo dużo zagrywek zepsuliśmy i myślę, że to zadecydowało o tym, że go przegraliśmy. Później już to spotkanie się układało tak, jak byśmy chcieli. Nawet ten czwarty set, mimo, że wygrany do 23, całkiem nieźle kontrolowaliśmy."

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego.

Roberto Santilli (trener Indykpolu AZS Olsztyn)

Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)

Jan Hadrava (Indykpol AZS Olsztyn)

Mariusz Gaca (BBTS Bielsko-Biała)

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki (3), Pliński (7), Kochanowski (19), Rousseaux (15), Andringa (10), Hadrava (16), Żurek (libero) oraz Kańczok, Scheerhoorn (1), Buchowski (1)

BBTS Bielsko-Biała: Tarasow (7), Siek (7), Janeczek (4), Gaca (7), Peacock (1), Kirkun (18), Czauderna (libero) oraz Maciończyk (1), Bucki, Piotrowski, Cedzyński, Marek (libero)

Kolejny mecz akademicy rozegrają dopiero 18 października. W Hali Urania zagrają ze Skrą Bełchatów. Transmisja spotkania od 18 na antenie Radia UWM FM!