24.04.2024

Constract Lubawa blisko półfinału

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off Futsal Ekstraklasy Contract Lubawa wygrał na wyjeździe 5-0 (1-0) z Widzewem Łódź. Rewanż już w sobotę 27 kwietnia o 18:00. Blisko awansu do najlepszej czwórki są też: Piast Gliwice, Rekord Bielsko-Biała oraz Dreman Opole Komprachcice.

Mistrzowie Polski są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Wygrali zasadniczą część sezonu, zaś łodzianie awansowali z ostaniej pozycji gwarantującej grę w ćwierćfinale rozgrywek. Już w drugiej minucie wynik meczu otworzył Claudinho. Celnym strzałem zza pola karnego wykończył akcję gości po rzucie rożnym. Ale później do głosu doszedł Widzew. Częściej utrzymywał się przy piłce, rozgrywał akcje, zaś Constract ograniczał się do szybkich kontr. Raził jednak nieskutecznością.

Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. W 27. minucie na 2-0 ponownie trafił Claudinho. Później swojego setnego gola w Futsal Ekstrasie z rzutu karnego strzelił Mateusz Lisowski. Rywale też mieli kilka groźnych okazji, ale za każdym razem pewnie interweniował Victor Lopez. Widzew w końcu wycofał bramkarza, co wykorzystał Martin Dosa, trafiając z dystansu na 4-0. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił natomiast Paweł Kaniewski.

"To był tak trudny mecz, jak się spodziewaliśmy. W naszej grze było widać dużo nerwowości. Przede wszystkim nie chcieliśmy tutaj stracić bramki, stąd dość toporna nasza gra w ataku pozycyjnym. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Jednak z czasem nasze przygotowanie motoryczne i doświadczenie boiskowe pozwoliło na wypunktowanie rywala" - ocenił Dawid Grubalski.

Widzew Łódź - Constract Lubawa 0-5 (0-1)
Claudinho 2', 27', Mateusz Lisowski 32' (karny), Martin Doša 34', Paweł Kaniewski 40'