21.04.2024

Constract Lubawa najlepszy w rundzie zasadniczej Futsal Ekstraklasy

W spotkaniu zamykającym rundę zasadniczą sezonu 2023/2024 w Futsal Ekstraklasie Constract Lubawa pokonał we własnej hali 5-1 (1-1) Futsal Leszno. Drużyna Dawida Grubalskiego obroniła zatem pozycję lidera tabeli i w ćwierćfinale rozgrywek zmierzy się z Widzewem. Pierwsze spotkanie w Łodzi już 24 kwietnia.

Sobotni mecz 30. kolejki rozgrywek był istotny dla obu ekip. W przypadku porażki mogły bowiem trafić na teoretycznie silniejszych rywali w play-offach. Wynik już w czwartej minucie otworzył ładnym strzałem z rzutu wolnego Martin Doša. Ale w 13. minucie wyrównał Oleksandr Kolesnykov i do przerwy wynik już się nie zmienił. Było 1-1.

Warto podkreślić, że do bramki mistrzów Polski wrócił Victor Lopez. Trener Grubalski długo oszczędzał jednak lidera klasyfikacji strzelców i największą gwiazdę Futsal Ekstraklasy - Pedrinho. Ale gdy już pojawił się na parkiecie, tradycyjnie zaczął czarować. Choć trzeba też podkreślić, że goście również kreowali sobie sporo okazji bramkowych. Po przerwie gole strzelali jednak tylko lubawianie. W 30. minucie na 2-1 trafił Doša. A w ostatnich pięciu minutach prowadzenie gospdoarzy podwyższali jeszcze Maciej Jankowski, Mateusz Lisowski i Kacper Sendlewski. Constract wygrał zatem 5-1.

"Zagraliśmy dzisiaj tak, jak chcemy grać w fazie play-off. Byliśmy pragmatyczni, graliśmy dojrzale i wykonaliśmy plan na to spotkanie. Popełnialiśmy też mało błędów własnych. Dzięki temu w pełni zasłużenie wygraliśmy" - podsumował trener Dawid Grubalski.

Constract Lubawa - Futsal Leszno  5-1 (1-1)
Martin Doša 4', 30', Maciej Jankowski 35', Mateusz Lisowski 38', Kacper Sendlewski 39' - Ołeksandr Kołesnykow 13'