Aktualności
12.04.2024

Lakersi na ostatniej prostej przed startem sezonu 2024

11 maja domowym meczem z Białym Lwami Gdańsk na stadionie w Kortowie nowy sezon rozgrywek PFL2 zainaugurują zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers. Za nimi m.in. camp zorganizowany w Szczytnie. O ostatnim etapie przygotowań rozmawialiśmy z Piotrem Materną. Posłuchajcie!

 

Z Piotrem Materną spotkaliśmy się podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Jeziorowcy" tradycyjnie tłumaczyli wszystkim chętnym zasady gry w futbol amerykański. Nie brakowało też osób, które chciały porzucać jajowatą piłką.

A co słychać w drużynie na niecały miesiąc przed startem rozgrywek PFL2? "Jesteśmy na etapie finalizacji całego playbooka i treningów. Tydzień temu byliśmy na campie w Szczytnie, gdzie przeprowadziliśmy dwie bardzo intensywne jednostki treningowe oraz jednostkę film session. Było z nami też kilku trenerów spoza Olsztyna. Przed nami ostanie szlify. Przygotowujemy się na pierwszy mecz - 11 maja z Białymi Lwami z Gdańska. Gramy w Kortowie, więc wszystkich gorąco zapraszamy!" - mówi Materna.

W swojej grupie Lakersi mierzyć będą się także z Rhinos Wyszków i Angels Toruń. Chcą walczyć o mistrzostwo PFL2 i awans. "Mamy nadzieję, że fazę grupową przejdziemy gładko a bilans meczowy pozwoli nam na to, żeby półfinał i finał zagrać w Kortowie. Nasza kadra to doświadczeni zawodnicy, którzy wiele sezonów mają już za sobą. Mamy też kilku młodych zawodników, którzy grają w podstawowym składzie. To nasze doświadczenie plus świeżość i dobra taktyka przygotowana przez trenerów pozwoli nam celować jak najwyżej. Gramy po to, żeby rywalizować z najlepszymi!".

Choć olsztyński zespół po sezonie zrezygnował z gry w PFL1, Piotr Materna podkreśla, że był to przemyślany ruch. "Ten krok w tył pozwoli nam się bardziej rozpędzić - przygotować sprawy organizacyjne, zawodnicze. Jak już będziemy mogli awansować do PFL1, chcemy być gotowi jako klub sprostać wszystkim oczekiwaniom."

Z Piotrem Materną rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

A tak przedstawia się terminarz spotkań w sezonie 2024 PFL2.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: