28.03.2024

Warmia Energa Olsztyn wraca z Tczewa z kompletem punktów

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 36:28 (22:13) z Samborem Tczew i zbliżyła się na trzy punkty do lidera tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej - Gwardii Koszalin. Drużyna Karola Adamowicza zajmuje drugie miejsce. W obecnym sezonie na koncie ma już szesnaście zwycięstw!

Choć oba zespoły w tabeli dzieli ponad 30 punktów, pierwszy kwadrans czwartkowego meczu był bardzo wyrównany. Gospodarze rozpoczęli go od prowadzenia 2:0, ale później zaczęła rysować się minimalna przewaga rywali. Warmia złapała właściwy rytm i wykorzystała słabość przeciwnika między dziewiętnastą a dwudziestą trzecią minutą. Od stanu 12:9 rzuciła kolejnych sześć bramek (nie tracąc żadnej) i  odskoczyła na dziewięć oczek (18:9). Taki dystans utrzymał się do przerwy, na którą goście schodzili z wynikiem 22:13.

Druga część spotkania była już bardziej wyrównana, co pozwoliło olsztynianom zachować bezpieczne prowadzenie i cieszyć się z wygranej 36:28. Najskuteczniejsi na parkiecie byli: Krzysztof Czarnecki (11 bramek) i Olgierd Witkiewicz (7) w ekpie gospodarzy oraz Andrzej Kryński (9) i Jakub Zemełka (7) w zwycięskim zespole.

"Wygraliśmy to spotkanie bez wielkich problemów. Pierwsza połowa wyglądała lepiej w naszym wykonaniu, ponieważ zbudowaliśmy sobie bezpieczną przewagę. W drugiej połowie trochę gorzej funkcjonowała gra w obronie i współpraca obrony z bramkarzem. Wszyscy zawodnicy mieli w tym meczu możliwość zagrać i pokazać się na boisku" - podsumował trener Warmii.

Z Karolem Adamowiczem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Sambor Tczew - Warmia Energa Olsztyn 28:36 (13:22)

Warmia: Kaczmarczyk, Rynkiewicz, Jaworski - Reichel (3), Prusko, Safiejko (4), Adamczyk (3), Drobik, Przysiek (2), Sikorski (1), Lewandowski, Zemełka (7), Skiba (1), Kryński (9), Dzido (2), Malewski (4).

Szczypiorniak Olsztyn swoje spotkanie 20. kolejki I ligi rozegra w sobotę 30 marca o 18:00. W Hali Urania zmierzy się z USAR-em Kwidzyn. Tydzień później (w niedzielę 7 kwietnia o 17:00) - także u siebie - podejmie PGE KPR Gryfino. Natomiast Warmia w sobotę 6 kwietnia o 17:00 zagra z Jeziorakiem Iława.