10.03.2024

Szymon Piątkowski stracił szansę na Paryż

Szymon Piątkowski ma już za sobą start w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn w taekwondo olimpijskim (występujący w kategorii do 80 kg) rywalizację zakończył niestety na pierwszej walce. Przegrał z Ukraińcem Kostiantynem Kostenevychem.

"Czuję się bardzo dobrze przygotowany i zamierzam zdobyć przepustkę na igrzyska" - mówił przed startem w Sofii reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn. Niestety w Bułgarii rywalizację zakończył już na pierwszym pojedynku. Przegrał 0-2 z Ukraińcem Kostiantynem Kostenevychem.

Turniej rozegrany w dniach 9-10 marca był dla Piątkowskiego jedyną szansą na wywalczenie kwalifikacji. W rankingu olimpijskim zajmuje bowiem miejsce w czwartej dziesiątce. Młody zawodnik w najbliższym czasie planuje starty w Pucharze Świata oraz Mistrzostwach Europy.

A w Sofii nikomu z polskiej kadry nie udało się zakwalifikować na IO. Na ćwierćfinale rywalizację w kategorii +80 kg zakończył  Adrian Wojtkowiak. Podobnie związana z Olsztynem Aleksandra Kowalczuk, która przegrała 0-2 z Czeszką Petrą Štolbovą (kategoria +67 kg). Po pierwszej walce z turnieju odpadła Patrycja Adamkiewicz (−57 kg).