18.02.2024

Czy Stomil zdąży z formą na ligę?

Na tydzień pierwszym spotkaniem ligowym w 2024 roku Stomil Olsztyn rozegrał dwa ostatnie sparingi. Na boisku w Idzbarku drużyna Bartosza Tarachulskiego przegrała 2-3 (0-0) z Olimpią Grudziądz i pokonała 2-1 (2-0) czwartoligowy Znicz Biała Piska. Trener przetestował dwie różne jedenastki.

Olimpia to... najpoważniejszy rywal, z którym mierzył się tej zimy Stomil. Olsztynianie w ostatnich dwóch tygodniach nie imponowali formą na boisku. Przegrali 0-1 z ŁKS-em Łomża i 1-2 z GKS-em Wikielec. Po tym drugim spotkaniu trener Tarachulski zapowiadał, że w meczu z drużyną z Grudziądza zobaczmy już olsztyński zespół grający na dobrym poziomie.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, wynik meczu dopiero w 50. minucie spotkania otworzył Patryk Czarnowski. Po kolejnych pięciu było już 2-0 dla Grudziądza, a na listę strzelców wpisał się ten sam zawodnik. Olsztynianie wzięli się jednak za odrabianie strat. Dwa gole strzelił Dawid Retlewski. Ale z remisu cieszyli się tylko... dwie minuty. Trafienie Fardina Rabeta dało rywalom zwycięstwo 3-2.

17 lutego 2024 - Idzbark (boisko Góry)
Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 2-3 (0-0)
Dawid Retlewski 69', 78' - Patryk Czarnowski 50', 56', Fardin Rabet 80'

Stomil Olsztyn: Miłosz Garstkiewicz - Dawid Rezaeian, Filip Szabaciuk, Bartosz Waleńcik, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski - Bartosz Florek, Iwan Brikner, Michal Bezpalec, Hubert Krawczun - Dawid Retlewski.

Olimpia Grudziądz: Kacper Górski (67' Filip Chadała), Rafał Kobryń (46' Damian Vũ Thành), Bartosz Zbiciak (60' Oskar Sikorski), Damian Kostkowski, Iwan Ciupa, Dominik Frelek (60' Kamil Kurowski), Kacper Cichoń, Jarosław Jampol (67' zawodnik testowany), Igor Maruszak (36' Fardin Rabet), Konrad Gutowski, Patryk Czarnowski (60' Szymon Krocz).

W drugim sparingu wystąpił m.in. Adrian Bielka (w rundzie jesiennej Avia Świdnik). W linii pomocy pojawił się także Japończyk Hide Vitalucci, który testowany był już tydzień wcześniej w meczu z GKS-em Wikielec. To właśnie on i Daniel Pietraszkiewicz już w pierwszych dziesięciu minutach strzelili bramki, które dały Stomilowi zwycięstwo.

Rywale - choć występują w IV lidze - grali odważnie i także stwarzali sobie wiele okazji do strzelenia gola. Tylko raz pokonali jednak Łukasza Jakubowskiego. Na początku drugiej połowy zrobił to Marcin Fiedorowicz. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla "biało-niebieskich".

Stomil Olsztyn - Znicz Biała Piska 2-1 (2-0)
Daniel Pietraszkiewicz 7', Hide Vitalucci 10' - Marcin Fiedorowicz 50'

Stomil Olsztyn: Łukasz Jakubowski - Radosław Tuleja, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Filip Laskowski, Karol Żwir - Adrian Bielka, Mateusz Drabiszczak (75' Jakub Karpiński), Hide Vitalucci (75' Mateusz Pajdak), Daniel Pietraszkiewicz - Piotr Kurbiel.

Znicz Biała Piska: Dominik Kąkolewski - Michał Świderski, Tomasz Porębski, Eduard Serbuł, Kacper Sylwisty, Marcin Fiedorowicz, Arkadiusz Mroczkowski, Krystian Krzyś, Nazar Malinowśkyj, Kyryło Owsiannikow, Bartosz Giełażyn.

"Mimo wyników... pozytywnie podchodzę do sprawy. Zawodnicy są dobrze przygotowani. Było dzisiaj widać, że mieli siły na 90 minut. Za tydzień czeka nas weryfikacja. Należy zrobić wszystko, aby zagrać jak najlepiej i wygrać pierwszy mecz z Wisłą Puławy" - mówił po sparingach Bartosz Tarachulski.

Mecz z Wisłą Puławy już w niedzielę 25 lutego o 12:00 na stadionie przy Al. Piłsudskiego. Przypomnijmy, że w 19 spotkaniach sezonu 2023/2024 "Duma Warmii" zdobyła 23 punkty. Jej jesienny bilans to: 7 zwycięstw, dwa remisy i aż 10 porażek. W tabeli zajmuje obecnie trzynaste miejsce.