04.02.2024

Studenci UWM bez awansu do finałowego turnieju AMP w futsalu

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie byli bardzo blisko wywalczenia awansu do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W turnieju półfinałowym rozegranym w dniach 2-4 lutego w Łodzi zajęli czwarte miejsce a kwalifikację uzyskały... trzy najlepsze drużyny.

Rywalizację w Łodzi zawodnicy z UWM rozpoczęli od zwycięstwa 4-1 (2-1) z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Drugi mecz przegrali zdecydowanie 0-3 (0-1) z Wojskową Akademią Techczniczną w Warszawie. Następnego dnia wygrali jednak kolejno 7-2 (3-2) z SGH Warszawa i 5-1 (2-0) z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Dzięki temu awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

W półfinale prowadzili do przerwy 3-1 z gospodarzem imprezy - Uniwersytetem Łódzkim. Ale mecz zakończył się remisem 4-4 i potrzebna była seria rzutów karnych. UWM przegrał nieznacznie 1-2 i pozostała mu walka o ostatanią przepustkę do turnieju finałowego AMP. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Olsztyna po pięciu minutach prowadzili już 3-0, ale... przegrali go 3-4. Nie pojadą więc do Warszawy na turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski.

"Pojechaliśmy na turniej z wielką pewnością siebie i wiarą w swoje możliwości po czerwcowym wicemistrzostwie Polski na boiskach trawiastych. Byliśmy dobrze nastawieni i myśleliśmy, że w końcu przełamiemy tę klątwę futsalu i w końcu awansujemy do turnieju finałowego. Ale zajęliśmy to czwarte miejsce - najgorsze dla sportowców" - mówił w studiu Radia UWM FM jeden z zawodników drużyny UWM, Kamil Zawalich. "Trzciego dnia chyba pojawiło się zbyt duże rozluźnienie i pewność siebie wzięła górę nad tym, co się działo na boisku. Zamiast kontrolować wynik, wymykał się on nam. Przykładem był mecz półfinałowy i mecz o trzecie miejsce" - dodał Mahamadou Bah.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

W maju i czerwcu piłkarze z UWM zapowiadają walkę o medale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. W poprzednim roku w Warszawie wywalczyli srebrny medal. W finale dopiero po serii rzutów karnych przegrali z Politechniką Gdańską.