04.02.2024

Futsalistki z UWM nie do zatrzymania w lidze!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała w hali w Kortowie aż 11-4 (6-2) z Heliosem Białystok i z kompletem siedmiu zwycięstw zdecydowanie prowadzi w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Drugie miejsce zajmuje AS Stomil Olsztyn, która pokonała na wyjeździe 5-4 (4-2) Forty Piątnica.

Zawodniczki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wróciły do ligowej rywalizacji po turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski, który przed tygodniem odbył się w Poznaniu. Zajęły w nim piąte miejsce i wywalczyły kwalifikację do finałów AMP, które w dniach 22-25 lutego odbędą się w Warszawie.

Niedzielne spotkanie z Heliosem tylko w pierwszych minutach było dość wyrównane. To rywalki pierwsze strzeliły bramkę. Wynik już w czwartej minucie otworzyła Marlena Kalisz. Ale gospodynie szybko odpowiedziały dwoma trafieniami Anny Siwickiej i jednym Weroniki Dąbrowskiej. Rywalkom w pierwszej połowie udało się jeszcze raz złapać kontakt. Na 3-2 trafiła Justyna Kalinowska. Ale kolejne dwa gole zapisała na swoim koncie Siwicka, jednego tuż przed przerwą dorzuciła Dominika Nowakowska i zrobiło się 6-2.

Po zmianie stron kibice w kortowskiej hali zobaczyli jeszcze siedem bramek. Dla AZS-u trafiały: Oliwia Cwalińska, Weronika Łobocka, Julia Sęder, Julia Klonowska i Aleksandra Kojadyńska. Białostoczanki stać było już tylko na dwa gole Kingi Słowikowskiej. Mecz zakończył się więc pewnym zwycięstwem "Szpilek" 11-4.

"Helios Białystok jest moim zdaniem najtrudniejszym przeciwnikiem w lidze. To dojrzały i fajnie grający zespół" - podkreślała grająca trenerka AZS-u Aleksandra Kojadyńska. "Helios wyszedł bardzo zdeterminowany. One wiedziały, że muszą ten mecz wygrać, jeśli chcą jeszcze nas złapać w tabeli. I to było widać, bo od pierwszych minut grały bardzo twardo. Ten mecz na początku na pewno nie zapowiadał tego, że strzelimy jedenaście bramek. Użyłyśmy wszystkich naszych sił. Każda z dziewczyn złapała kilka fajnych minut i z każdej z nich jestem zadowolona!".

Piotr Szauer po meczu rozmawiał także z Oliwią Cwalińską. Posłuchajcie!

AZS UWM High Heels Olsztyn - DTS Helios Białystok 11-4 (6-2)
Anna Siwicka 5', 10', 18', 18', Weronika Dąbrowska 6', Dominika Nowakowska 20', Oliwia Cwalińska 21',  Weronika Łobocka 22', Julia Sęder 24', Julia Klonowska 25', Aleksandra Kojadyńska 26'  - Marlena Kalisz 4', Justyna Kalinowska 10', Kinga Słowikowska 22', 28'

AZS: Maja Bogacka - Oliwia Cwalińska, Anna Siwicka, Julia Klonowska, Natalia Łapińska oraz: Aneta Wasilewska, Julia Sęder, Weronika Dąbrowska, Aleksandra Kojadyńska, Weronika Łobocka, Dominika Nowakowska, Amelia Cwalińska i Julia Matłosz.

W 7. kolejce ważne zwycięstwo odniosły także zawodniczki AS Stomil Olsztyn. Podopieczne trenera Marka Maleszewskiego rozpoczęły ten rok w lidze od wyjazdowej porażki 1-3 z Heliosem Białystok. Natomiast w piątek pokonały 5-4 (4-2) Forty Piątnica.

Olsztynianki mogły rozstrzygnąć spotkanie zdecydowanie wcześniej. Jednak zabrakło im skuteczności. Do przerwy prowadziły 4-2 po bramkach Wiktorii Fidurskiej, Wiktorii Kowalczyk, Aleksandry Bączek i Blanki Żukowskiej. Gospodynie odpowiedziały trafieniami Aleksandry Kukawki i Izabeli Łady. Ale w drugiej połowie złapały kontakt po golu Kamili Banach i do ostniej minuty starały się wyrównać. Nie udało im się to i trzy punkty do ligowej tabeli mogły dopisać się piłkarki Stomilu. Pozwoliło im to wrócić na drugą pozycję.

Forty Piątnica - AS Stomil Olsztyn 4-5 (2-4)
Wiktoria Fidurska 2', 26', Wiktoria Kowalczyk 4', Aleksandra Bączek 7', Blanka Żukowska 14' - Aleksandra Kukawka 7', Izabela Łada 9', 21', Kamila Banach 27'

AS Stomil Olsztyn: Kornelia Czasnojć - Małgorzata Milewska, Blanka Żukowska, Wiktoria Fidurska, Wiktoria Kowalczyk oraz: Lena Szczepkowska, Oliwia Prusik, Alicja Wawrzeniak, Oliwia Kamińska, Aleksandra Bączek, Zuzanna Kowalczyk.

Tabela: laczynaspilka.pl