03.02.2024

Stomil przegrał z ŁKS-em Łomża i... wiatrem

W rozegranym na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Żytniej meczu sparingowym Stomil Olsztyn przegrał 0-1 (0-0) z ostatnią drużyną tabeli grupy I trzeciej ligi - ŁKS-em Łomża. Jedyną bramkę dla gości w końcówce spotkania (które rozgrywane było przy bardzo silnym wietrze) strzelił Hubert Antkowiak.

Po powrocie z obozu przygotowawczego w Dubaju piłkarze "Dumy Warmii" dostali dwa dni wolne. Dopiero od czwartku trenowali na olsztyńskich Dajtkach. Tam także na zakończenie kolejnego mikrocyklu sprawdzili formę w czwartej tej zimy grze kontrolnej.

Trudno jednak wyciągnąć z niej jakieś wnioski. Zawodnikom obu drużyn przeszkadzał silny wiatr. W pierwszej połowie gospodarze zaprezentowali się lepiej od rywali. Kilka akcji mogło podobać się kibicom. A najbliższej strzelenia gola był Dawid Retlewski, który trafił jednak w słupek. Po zmianie stron tempo gry spadło. Stomil nie był już stroną dominującą a na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem ŁKS wyszedł na prowadzenie. Jak się później okazało, jedyną bramkę tego dnia strzelił Hubert Antkowiak.

W spotkaniu nie zagrał Filip Wójcik, który wprawdzie wyleczył już uraz, ale w tym tygodniu się rozchorował.

"Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach. Ten wiatr jednak przeszkadzał. W pierwszej połowie mieliśmy przewagę i stworzyliśmy sobie kilka sytuacji do strzelenia bramki. Szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Ale momentami widać było to, czego oczekiwałem - wysoka obrona, agresywnie dochodziliśmy do przeciwnika. Ta praca, którą wykonaliśmy już przynosi efekty. W drugiej połowie na boisko weszło kilku młodych zawodników i w konsekwencji tego przegraliśmy 0-1" - ocenił spotkanie trener Bartosz Tarachulski. Dodał też, że w kolejnym tygodniu do Olsztyna przyjechać ma kilku nowych zawodników, którzy będą testowani przez sztab. "Chcielibyśmy pozyskać zawodnika ofensywnego, jak również wzmocnić defensywę" - tłumaczy szkoleniowiec.

3 lutego 2024 - Olsztyn (Szkoła Podstawowa nr 18)
Stomil Olsztyn - ŁKS 1926 Łomża 0-1 (0-0)
Hubert Antkowiak 85'

Stomil Olsztyn: Łukasz Jakubowski (46' Jan Szpaderski) - Igor Kośmicki (46' Lukáš Kubáň), Hubert Sadowski (46' Bartosz Waleńcik), Filip Szabaciuk (46' Michal Bezpalec), Dawid Rezaeian (46' Karol Żwir), Filip Laskowski (63' Mateusz Drabiszczak), Iwan Brikner (63' Łukasz Szramowski), Michał Karlikowski (63' Radosław Tuleja), Piotr Kurbiel (63' Daniel Pietraszkiewicz), Hubert Krawczun (81' Jakub Karpiński), Dawid Retlewski (63' Bartosz Florek).

ŁKS 1926 Łomża: (skład wyjściowy) Adrian Olszewski - Kamil Wenger, Sebastian Weremko, Przemysław Żebrowski, zawodnik testowany, Filip Karmański, Bartosz Bernatowicz, Mateusz Michasiewicz, Patryk Winsztal, Rafał Maćkowski, Lipe.

Żółte kartki (Stomil): Szabaciuk, Retlewski, Brikner.

Kolejny sparing Stomil rozegra w najbliższą sobotę 10 lutego (prawdopodobnie o 12:00 na olsztyńskich Dajtkach) z GKS-em Wikielec. Ostatnim sprawdzianem w okresie przygotowawczym dla zawodników trenera Bartosza Tarachulskiego będzie natomiast mecz z Olimpią Grudziądz (17 lutego). Tydzień później (w niedzielę 25 lutego o 12:00) "Duma Warmii" o ligowe punkty powalczy na stadionie przy Al. Piłsudskiego z Wisłą Puławy.