20.01.2024

"Szpilki" w lidze na szóstkę!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn pokonała w hali w Kortowie 6-3 (5-1) KS Włókniarz Białystok i umocniła się na prowadzeniu w tabeli Makroregionu I rozgrywek I ligi futsalu kobiet. "Szpilki" mają na koncie komplet sześciu zwycięstw! Teraz czeka je rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Dla zespołu z Kortowa był to drugi mecz w tym roku. Przypomnijmy, że w środę niespodziewanie uległy 3-4 w Hali Urania Stomilankom Olsztyn i pożegnały się z Pucharem Polski. W lidze są jednak nie do zatrzymania. Już po pierwszej połowie sobotniego spotkania prowadziły 5-1. Trzy bramki zapisała na swoim koncie Anna Siwicka  a kolejne dwie strzeliły Natalia Łapińska i grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska. Rywaliki odpowiedziały jedynie trafieniem Wiktorii Hryniewickiej.

Białostocczanki zaczęły jednak odrabiać straty po przerwie. Gole Weroniki Piaszczyńskiej i Kornelii Ostasiewicz (która popisała się kapitalnym dryblingiem i strzałem) sprawiły, że było 5-3. Ale wtedy znów błysnęła niezwykle skuteczna tego dnia Anna Siwicka, ustalając wynik meczu na 6-3.

"Jak się prowadzi 5-1, ciężko jest się zmotywować w drugiej połowie. Natomiast testowałyśmy też trochę nowych rzeczy, więc jest to fajnie przepracowany czas na boisku, co cieszy" - mówiła po meczu Aleksandra Kojadyńska. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

AZS UWM High Heels Olsztyn - KS Włókniarz Białystok Kobiety 6-3 (5-1)
Anna Siwicka 1', 5', 20', 32', Natalia Łapińska 11', Aleksandra Kojadyńska 13' - Wiktoria Hryniewicka 13', Weronika Piaszczyńska 24', Kornelia Ostasiewicz 29'

AZS: Maja Bogacka - Weronika Dąbrowska, Anna Siwicka, Oliwia Cwalinska, Natalia Łapinska oraz Aneta Wasilewska - Julia Sęder, Aleksandra Kojadyńska, Weronika Łobocka, Dominika Nowakowska, Amelia Cwalińska.

Olsztynianki czeka teraz rywalizacja w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Od czwartku do soboty o awans walczyć będą w Poznaniu. W fazie grupowej trafiły na AZS AWF Warszawa, SGH Warszawa i Politechniką Łódzką. Kolejne spotkanie w I lidze rozegrają natomiast 4 lutego. W Kortowie podejmą wówczas KS Helios Białystok. Z tą drużyną w minioną niedzielę mierzyły się na wyjeździe zawodniczki AS Stomil Olsztyn i... przegrały 1-3, tracąc pozycję wiceliderek tabeli Makroregionu I. O kolejne punkty powalczą także 4 lutego z Fortami Piątnica.