14.01.2024

Constract z pewnym awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski

Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 8-1 (3-1) drugoligowy AZS AWF Warszawa i pewnie awansował do 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. Drużyna ze stolicy w pierwszej połowie dobrze się broniła. Ale przez całe spotkanie na boisku dominowali mistrzowie kraju.

Dawid Grubalski mógł dać w sobotę szansę zawodnikom drugiego planu. Ale na parkiecie w stolicy pojawili się m.in. reprezentanci Polski i Słowacji. Aż pięciu graczy Constractu dostało właśnie powołania na styczniowe zgrupowania. Kacper Sendlewski, Paweł Kaniewski, Tomasz Kriezel i Mateusz Mrowiec pojadą do Mielna, gdzie biało-czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską. Natomiast Martin Dosa poleci na towarzyski turniej do Chin z kadrą Słowacji.

Lubawianie w Warszawie grali bez większej presji. Do przerwy prowadzili z AZS-em 3-1. Na bramki Adriano Lemosa, Kriezela i Mrowca gospodarze w 20. minucie odpowiedzieli trafieniem Karola Machowskiego. W drugiej połowie Mistrzowie Polski jeszcze pięciokrotnie trafiali do siatki rywali. Dwa gole zapisał na swoim koncie Kacper Sendlewski, a po jednym dorzucili Martin Dosa,  Mateusz Lisowski i ponownie Tomasz Kriezel.

Constract wygrał zatem pewnie 8-1. I może już spokojnie myśleć o kolejnej rundzie Pucharu Polski i... najbliższym ligowym starciu. W sobotę 20 stycznia o 16:00 zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

O pierwszych spotkaniach w 2024 roku Piotr Szauer rozmawiał z trenerem Dawidem Grubalskim. Posłuchajcie!