17.12.2023

"Szpilki" kończą rok z kompletem zwycięstw!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała na wyjeździe 4-3 (3-0) z Heliosem Białystok i z kompletem pięciu zwycięstw pewnie prowadzi w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Kortowskie "Szpilki" kolejne spotkanie rozegrają dopiero 20 stycznia.

Dla AZS-u był to najbardziej wyrównany mecz w tym sezonie. Przypomnijmy, że olsztyńskie futsalistki wcześniej pewnie wygrywały 10-1 z Ekosportem Białystok, 9-2 z Fortami Piątnica, 4-2 z Włókniarzem Białystok i 7-3 z AS Stomil Olsztyn.

W sobotę do przerwy wydawało się, że ponownie bez większych problemów zainkasują komplet punktów. Do przerwy prowadziły bowiem już 3-0. W 34. minucie podwyższyły jeszcze na 4-0. Ale rywalki zaczęły później strzelać bramki i... niemal udało im się wywalczyć punkt. Ostatecznie jednak o jedno trafienie lepsze były "Szpiki", zwyciężając 4-3. Dzięki tej wygranej kończą rok na pozycji liderek tabeli Makroregionu I.

"Pierwsza połowa była z naszej strony dobrze przemyślana i dosyć spokojna. Niestety w drugiej połowie straciłyśmy czujność i te trzy bramki rywalki strzeliły nam pod koniec meczu. Ale dzięki naszej waleczności na boisku, spotkanie zakończyło się naszą wygraną" - podsumowała kapitan AZS-u Oliwia Cwalińska.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera.

Helios Białystok - AZS UWM High Heels Olsztyn 3-4 (0-3)
Ścisłowska 1', Klonowska 2', 34', Siwicka 18', - Dąbrowska 36', 37', Kalisz 38'

AZS UWM: Bogacka - O. Cwalińska, Klonowska, Kojadyńska, Siwicka. Zagrały także: A. Cwalińska, A.Łapińska, N. Łapińska, Łobocka, Matłosz, Marcinowicz, Ścisłowska, Wasilewska.

Drugie miejsce w tabeli zajmują zawodniczki AS Stomil Olsztyn, które w niedzielę w hali V LO w Olsztynie dwukrotnie zmierzyły się z Fortami Piątnica. W pierwszym spotkaniu - ligowym - wygrały aż 10-0, choć do przerwy prowadziły tylko 1-0. Wynik meczu w siódmej minucie otworzyła Lena Szczepkowska. W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się. Na efektowne zwycięstwo złożyły się kolejne trzy trafienia Szczepkowskiej, hat-trick Alicji Wawrzeniak oraz gole Aleksandry Ziemkiewicz, Oliwii Kamińskiej i Aleksandry Bączek.

Stomil Olsztyn - Forty Piątnica 10-0 (1-0)
Lena Szczepkowska 7', 26', 36', 38', Aleksandra Ziemkiewicz 25', Oliwia Kamińska 58', Aleksandra Bączek 30', Alicja Wawrzeniak 30', 31', 32'

AS Stomil: Dominika Sikorska - Aleksandra Bączek, Małgorzata Milewska, Zuzanna Kowalczyk, Oliwia Prusik, Lena Szczepkowska, Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Fidurska, Blanka Żukowska, Aleksandra Ziemkiewicz, Oliwia Kamińska, Alicja Wawrzeniak, Paulina Wolak.

Jeszcze efektowniejsza była wygrana w drugim meczu - Pucharu Polski. Stomil poknał bowiem Forty aż 15-2! W tym spotkaniu trener Marek Maleszewski do gry wystawił trzy "czwórki", które zmieniały się na parkiecie. Paradoksalnie drugi mecz był lepszy w wykonaniu przeciwniczek z Piątnicy, jednak nie znalazło to potwierdzenia na tablicy wyników. Olsztynianki pewnie awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu.

Stomil Olsztyn - Forty Piątnica 15-2 (10-1)
Blanka Żukowska 4', 17', 20', Małgorzata Milewska 4', Wiktoria Fidurska 7', 18', 18' Lena Szczepkowska 10', Dominika Furgała 12', Aleksandra Ziemkiewicz 15', Oliwia Kamińska 28', 30', Alicja Wawrzeniak 29', Wiktoria Kowalczyk 35', 37'

AS Stomil: Dominika Sikorska - Aleksandra Bączek, Małgorzata Milewska, Zuzanna Kowalczyk, Oliwia Prusik, Lena Szczepkowska, Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Fidurska, Blanka Żukowska , Aleksandra Ziemkiewicz, Oliwia Kamińska, Alicja Wawrzeniak,  Dominika Furgała, Paulina Wolak.

Tabela ligowa po pierwszej części sezonu prezentuje się następująco.