10.12.2023

Constract Lubawa mistrzem rundy jesiennej Futsal Ekstraklasy!

Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 4-1 (2-1) GI Malepszt Arth Soft Leszno i na pozycji lidera kończy rundę jesienną sezonu 2023/2024 Futsal Ekstraklasy. Drużyna Dawida Grubalskiego wygrała 13 spotkań, jedno zremisowała i tylko raz przegrała.

Dla Mistrzów Polski był to ostatni mecz w tym roku. Zakończyli zatem męczący, ale też imponujący jeśli chodzi o wyniki, maraton związany z występami w Futsal Ekstraklasie oraz Lidze Mistrzów.

Gospodarze zaskoczyli lubawian na początku spotkania. Prowadzili od trzeciej minuty po bramce Wiaczesława Kożemjaki. Constract wyrównał w 14. minucie a swojego setnego gola w rozgrywkach strzelił Pedrinho. Jeszcze przed przerwą było 2-1 po trafieniu Adriano. I... wszystko wróciło do normy.

W drugiej połowie bramkarza drużyny z Leszna pokonali także Everton i ponownie Adriano, dzięki czemu zespół z Lubawy wygrał pewnie 4-1.

"Jesteśmy już bardzo zmęczeni sezonem. Za nami bardzo intensywny miesiąc. Rozegraliśmy wiele spotkań. Nie raz już tutaj przegraliśmy i wiedzieliśmy, że zespół z Leszna ma wielu jakościowych graci. Ale mieliśmy przewagę, pokazaliśmy dużo dojrzałości i myślę, że zasłużenie wygraliśmy" - podsumował trener Dawid Grubalski.

GI Malepszt Arth Soft Leszno - Constract Lubawa 1-4 (1-2)
Wiaczesław Kożemjaka 3' - Pedrinho 14', Adriano Lemos 20', 33', Éverton 29'

Na półmetku rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 w Futsal Ekstraklasie Constract Lubawa jest liderem tabeli. O jeden punkt wyprzedza Rekord Bielsko-Biała a o dwa - Piasta Gliwice. Czwarte miejsce zajmuje sobotni rywal Mistrzów Polski - GI Malepszt Arth Soft Leszno - który traci aż dziesięć oczek.

Przerwa w rozgrywkach potrwa do 7 stycznia.