03.12.2023

"Szpilki" umacniają się na prowadzeniu w ligowej tabeli

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała na wyjeździe 4-2 (0-1) z Włókniarzem Białystok i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Kortowskie "Szpilki" wygrały wszystkie trzy spotkania w nowym sezonie. W kolejnym meczu zmierzą się z AS Stomil Olsztyn.

Zespół prowadzony przez Aleksandrę Kojadyńską rozpoczął nowy sezon dość późno, bo dopiero w połowie listopada. Po wysokich zwycięstwach 10-1 z Ekosportem Białystok oraz 9-2 z Fortami Piątnica, w niedzielę olsztynianki musiały niemal do końca starać się, by ponownie zainkasować komplet punktów.

Drużyna Włókniarza objęła prowadzenie już w pierwszej minucie po bramce Weroniki Piaszczyńskiej. Białostocczanki dzielnie się broniły i utrzymały wynik 1-0 do końca pierwszej połowy. Ale po zmianie stron dwa trafienia zapisała na swoim koncie Julia Klonowska a chwilę później trzeciego gola dla "Szpilek" strzeliła Oliwia Cwalińska i było 3-1 dla AZS-u.

Gospodynie odpowiedziały wprawdzie bramką Hanny Żmojdy. Jednak chwilę później na 4-2 trafiła Anna Siwicka, ustalając w ten sposób wynik spotkania. Posłuchajcie, jak podsumowała je grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska.

Włókniarz Białystok - AZS UWM High Heels Olsztyn 2-4 (1-0)
Piaszczyńska 1', Żmojda 33' - Klonowska 26', 31', Cwalińska 32', Siwicka 33'

AZS UWM: Bogacka - O. Cwalińska, Klonowska, N. Łapińska, Siwicka oraz: A. Cwalińska, Dąbrowska, A. Łapińska, Kojadyńska, Marcinowicz, Nowakowska, Sęder, Szymańska, Wasilewska.

Grafika: laczynaspilka.pl

Z kompletem dziewięciu punktów po trzech spotkaniach AZS UWM High Heels Olsztyn zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. W najbliższą sobotę 9 grudnia o 12:30 w hali w Kortowie "Szpilki" zmierzą się z AS Stomil Olsztyn.