Aktualności
19.05.2023

Krzysztof Hołowczyc: Urodziłem się po to, żeby zwyciężać!

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w tym roku stawali już na podium rajdu Saudi Baja 2023. Wygrali też dwie pierwsze eliminacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Ale głównym celem na najbliższą przyszłość jest start w Rajdzie Dakar 2024. O czym olsztyński kierowca opowiadał w studiu Radia UWM FM.

 

"Tegoroczne starty są przygotowaniem do Rajdu Dakar. Będę jechał MINI. Biorę teraz udział w rozwoju tego samochodu. To w zasadzie świeżo zbudowane auto, które w tym roku pierwszy raz pojechało w Dakarze. Wiem, że są już modyfikacje silnika. Zawieszenie mamy w tej chwili najlepsze na świecie. Także mamy duże szanse, żeby pokazać się z najlepszej strony i stając na starcie powiedzieć: Walczymy o zwycięstwo!" - mówi Krzysztof Hołowczyc. "Ja się urodziłem po to, żeby zwyciężać. Taką mam mentalność. Ponad 100 rajdów już wygrałem. Także dlaczego miałbym nie wygrać jeszcze jednego."

Z Krzysztofem Hołowczycem spotkał się Wojtek Miśkiewicz. I zapytał także o rozpoczynający się właśnie Rajd Polski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: