13.05.2023

Znakomita seria Stomilu przerwana boleśnie w Olsztynie

Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 0-3 (0-3) z Wisłą Puławy i spadł na trzecie miejsce w tabeli eWinner II ligi. Zakończyła się zatem seria szesnastu spotkań "Dumy Warmii" bez porażki w tych rozgrywkach. Wszystkie bramki goście strzelili w pierwszych osiemnastu minutach meczu.

Wynik sobotniego spotkania był zapewne szokiem dla kibiców, którzy licznie stawili się na obiekcie przy Al. Piłsudskiego w Olsztynie. Zaskoczeni byli najwyraźniej także zawodnicy Stomilu. Już w drugiej minucie wynik otworzył Adrian Paluchowski. Pięć minut później było już 0-2 a na listę strzelców wpisał się Dominik Banach. Wisła poszła za ciosem i raz jeszcze wykorzystała zagubienie obrony olsztyńskiej drużyny. Kolejnego gola na swoim koncie zapisał Paluchowski.

Stomil rzucił się do odrabiania strat jeszcze przed przerwą. Przeważał na boisku także w drugiej połowie. Ale ilość stwarzanych okazji nie przełożyła niestety choćby na jedno trafienie. Zabrakło skuteczności...

"Przede wszystkim chciałbym przeprosić kibiców za to, jak się zaprezentowaliśmy i podziękować im za świetny doping do końca meczu. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami trochę grania i trochę punktów do zdobycia. Będziemy robili wszystko, żeby, tak jak w tamtej rundzie, po porażce z Wisłą Puławy, rozpocząć serię zwycięstw" - mówił po meczu trener Stomilu Szymon Grabowski.

Posłuchajcie też, jak spotkanie podsumował kapitan Stomilu - Karol Żwir.

13 maja 2023 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Wisła Puławy 0-3 (0-3)
Adrian Paluchowski 2', 18', Dominik Banach 7'

Stomil: Jakub Mądrzyk - Filip Wójcik, Igor Kośmicki, Hubert Sadowski (73' Bartosz Florek), Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski (46' Mateusz Maćkowiak) - Hubert Krawczun (62' Sebastian Szypulski), Maciej Spychała (46' Marcin Stromecki), Shun Shibata, Karol Żwir - Piotr Kurbiel (62' Werick Caetano).

Wisła: Piotr Zieliński - Dominik Cheba, Wojciech Błyszko, Łukasz Wiech, Jakub Czajkowski - Dominik Banach (82' Oskar Przywara), Przemysław Skałecki (72' Damian Kołtański), Maciej Kona, Marcin Ryszka (90' Robert Majewski), Mateusz Klichowicz (72' Kamil Kargulewicz) - Adrian Paluchowski (90' Jakub Wlaźlik).

Żółte kartki: Krawczun, Sadowski - Skałecki, Wiech, Ryszka.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Stomil zajmuje trzecie miejsce w tabeli eWinner II ligi. Traci trzy punkty do Kotwicy Kołobrzeg i siedem do liderującej Polonii Warszawa. Olsztynianie najbliższe spotkanie rozegrają w niedzielę 21 maja. Na wyjeździe o 12:30 zmierzą się z Hurnikiem Kraków.