Aktualności
12.05.2023

Natalia Kaczmarek szlifuje formę w Kortowie

Natalia Kaczmarek - złota i srebrna medalistka olimpijska z Tokio - ostatnie tygodnie przed ważnymi startami sezonu letniego spędza w Olsztynie. Najlepsza obecnie Polka na dystansie 400 metrów trenuje na stadionie w Kortowie. O swoich planach opowiedziała Wojtkowi Miśkiewiczowi.

 

Na początku maja Natalia Kaczmarek zaliczyła swój pierwszy w tym roku ważny start na otwartym obiekcie. Zajęła trzecie miejsce w meetingu Diamentowej Ligi w Dosze. Na swoim koronnym dystansie 400 metrów pobiegła z czas 51,64 sekundy. "Na treningach jest lepiej niż w poprzednich latach. To zwiastuje walkę o rekord życiowy. Ale na to musi złożyć się wiele rzeczy - dyspozycja dnia, warunki pogodowe, dobry stadion i nawierzchnia. Mam nadzieję, że uda się to zrobić" - mówiła nam po jednym ze swoich treningów w Kortowie.

Kolejne starty ma zaplanowane dopiero w czerwcu. Najważniejsze będą sierpniowe Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Ale pojawi się też w Chorzowie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy. "Sezon zapowiada się naprawdę ciekawie. Tych startów (m.in. w Diamentowej Lidze) na pewno nie zabraknie!".

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Wojtka Miśkiewicza z Natalią Kaczmarek!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: