Aktualności
03.03.2023

Piętnasta wygrana akademików w sezonie

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie 3:0 (25:17, 25:22, 25:17) Barkom Każany Lwów i umocnił się w najlepszej ósemce tabeli PlusLigi. Było to już piętnaste zwycięstwo akademików w obecnym sezonie. Przełamali się po serii trzech kolejnych porażek. O kolejne punkty powalczą 10 marca w Suwałkach.

 

Trener Javier Weber ponownie nie mógł liczyć na wsparcie Mateusza Poręby. Środkowy kortowskiej drużyny potrzebuje jeszcze kilku dni, by wrócić do gry po kontuzji. Od początku piątkowe spotkanie na parkiecie rozpoczęli: Grzegorz Pająk, Karol Butryn, Szymon Jakubiszak, Taylor Averill, Robbert Andringa, Moritz Karlitzek i Jakub Hawryluk.

Już w pierwszym secie zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Choć wstrzelić nie mógł się lider ataku Karol Butryn, bardzo skuteczni byli dwaj przyjmujący - Karlitzek i Andringa. Kapitan Indykpolu dodatkowo świetnie prezentował się w polu serwisowym. Cała drużyna dobrze grała też w przyjęciu. Co przełożyło się na łatwe zwycięstwo 25:17.

Partię drugą dobrze rozpoczęli natomiast zawodnicy Barkomu. Prowadzili do stanu 9:7. Ale później minimalną przewagę zyskali olsztynianie. Nie udało im się odkoczyć rywalom zdecydowanie, ale znów cieszyli się z wygranej - tym razem 25:22.

Wciąż dobrze grali Karlitzek i Andringa. A Karol Butryn przebudził się w trzecim secie. Zaczął od skutecznego bloku, potem dorzucił kilka punktów w ataku i zagrywce. Indykpol prowadził kolejno 5:2, 7:4, 12:5 i 20:12. Nie roztrwonił już tej przewagi. Zwyciężył pewnie 25:17 a w całym spotkaniu 3:0. Statuetka MVP trafiła do Moritza Karlitzka, który był najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu. Zdobył 19 punktów.

"Dla nas to na pewno ważne zwycięstwo. Walczymy dalej o bycie w ósemce i jak najlepsze rozstawienie" - mówił po meczu Karol Butryn. Rozmawiał z nim Mateusz Lewandowski.

A Janusz Siennicki o ocenę piątkowego spotkania poprosił Moritza Karlitzka. Posłuchajcie!

Po 26 rozegranych meczach obecnego sezonu Indykpol AZS Olsztyn ma na koncie 43 punkty. Wygrał 15 spotkań, przegrał 11. Zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli PlusLigi i ma przewagę pięciu punktów nad dziewiątym Ślepskiem Malow Suwałki. I właśnie z tą drużyną zmierzy się na wyjeździe w kolejny piątek 10 marca o 20:30.

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: