01.02.2023

Stomil wygrywa kolejny sparing

W rozegranym w środę w Biskupcu meczu kontrolnym Stomil Olsztyn wygrał 2-1 (0-1) z trzecioligową Jagiellonią II Białystok. Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili: szesnastoletni testowany pomocnik Jan Brzykcy oraz Shun Shibata. W piątek "biało-niebiescy" sprawdzą formę w spotkaniu z Wisłą Płock.

Tej zimy olsztyńska drużyna nie zaznała jeszcze porażki. W poprzednich sparingach wygrała 4:0 z Mławianką Mława i zremisowała 2:2 z Arką Gdynia. Rezerwy Jagiellonii dobrze spisują się w obecnym sezonie. W swojej grupie III ligi po rundzie jesiennej zajmują drugie miejsce w tabeli.

Trener Szymon Grabowski od pierwszej minuty środowego spotkania postawił m.in. na młodych zawodników. Choć grali nieźle, to goście pierwsi strzelili bramkę. Tuż przed przerwą wynik otworzył napastnik białostockiego klubu - Maciej Twarowski. Ale już na początku drugiej połowy Stomil wyrównał. Strzał Dawida Kalisza odbił się najpierw od poprzeczki, ale piłkę dobił młody Jan Brzykcy. Pomocnik związał się ostatnio z drużyną U-19, ale dostał też szansę pokazania się w pierwszym zespole. I ją wykorzystał. Wynik na 2-1 ustalił w końcówce meczu strzałem z dystansu Shun Shibata.

Posłuchajcie, jak mecz podsumował Szymon Grabowski.

1 lutego - Biskupiec (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Stomil Olsztyn - Jagiellonia II Białystok  2-1 (0-1)
Jan Brzykcy 51', Shun Shibata 83' - Maciej Twarowski 40'

Stomil Olsztyn: Zawodnik testowany - Jan Brzykcy (60' Filip Wójcik), Igor Kośmicki (46' Filip Szabaciuk), Igor Jędrzejczyk (60' Igor Kośmicki), Bartosz Waleńcik (60' Lukáš Kubáň), Michał Karlikowski (60' Karol Żwir) - Dawid Kalisz (60' Werick Caetano), Łukasz Borkowski (60' Maciej Spychała), Mateusz Drabiszczak (60' Shun Shibata), Sebastian Szypulski (60' Hubert Krawczun) - Bartosz Florek (60' Piotr Kurbiel).

Jagiellonia II Białystok: Sławomir Abramowicz (46' Bartłomiej Żynel) - Szymon Pankiewicz, Jakub Orpik, Patryk Czerech, Kamil Huczko, Bartosz Wiktoruk, Michał Mościcki, Jakub Burkowski, Damian Wojdakowski (61' Michał Samborski), Michał Samborski (31' Radosław Zyśk), Maciej Twarowski.

Żółte kartki: Krawczun, Kubáň.