Aktualności
14.01.2023

Indykpol wykorzystał słabość wicelidera PlusLigi

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Iławie 3:0 (25:20, 25:20, 30:28) Aluron CMC Wartę Zawiercie i obronił ósmą pozycję w tabeli PlusLigi. Akademicy wykorzystali słabość rywala, który nie mógł liczyć na wsparcie jednego ze swoich liderów - Uroša Kovačevicia.

Serbski przyjmujący dostał wolne, ponieważ został... ojcem i poleciał do swojej ojczyzny. A trener Javier Weber nie mógł skorzystać z Szymona Jakubiszaka, który z powodu choroby został w Olsztynie. Postawił na swoich najlepszych zawodników. A ci od początku sobotniego spotkania spisywali się znakomicie.

Pierwsze dwie partie Indykpol AZS Olsztyn wygrał pewnie 25:20. Dzięki swojej dobrej grze, ale też... słabości gości. Bardzo słabo w barwach Aluronu wypadł zwłaszcza Bartosz Kwolek. Akademicy szybko budowali sobie kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowali oba sety do ostatniej piłki. Pewnie w ataku i zagrywce prezentował się Karol Butryn. Pod siatką skuteczni byli Mateusz Poręba i Taylor Averill. A pochwalić trzeba także dwóch przyjmujących gospodarzy - Robberta Andringę i Bartłomieja Lipińskiego oraz libero Jakuba Hawryluka.

Zawiercianie próbowali odwrócić losy spotkania w trzeciej partii. Trener Michał Wyniarski dokonał kilku zmian, co szybko przyniosło efekt. Dobrze na boisko wprowadził się m.in. Dawid Dulski oraz drugi rozgrywający Michał Kozłowski. Aluron prowadził kolejno 7:4, 9:5, 14:9 i 16:11. Ale olsztyniania gonili i odrobili straty przy stanie 22:22. Po asie serwisowym Robberta Andringi Indykpol miał w górze piłkę meczową (24:23), ale goście obronili się a chwilę później sami mogli wygrać seta. Jednak też popełniali błędy. "Zielona Armia" w końcu ponownie przełama wicelidera PlusLigi i cieszyła się ze zwycięstwa 30:28 a w całym meczu 3:0!

Statuetkę MVP otrzymał Taylor Averill. Amerykański środkowy zdobył 14 punktów. Skuteczniejszy od niego był tylko Karol Butryn (20 punktów). I właśnie z tą dwójką zawodników rozmawiali: Janusz Siennicki i Mateusz Lewandowski. Posłuchajcie!

 

Indykpol AZS Olsztyn zajmuje obecnie ósmą pozycję w tabeli PlusLigi. Kolejne spotkanie rozegra już we wtorek 17 stycznia. O 20:30 na wyjeździe zmierzy się z GKS-em Katowice. Transmisja meczu na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: