28.11.2022

Indykpol znów zawiódł. Przegrał siódmy mecz w sezonie

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Iławie 2:3 (21:25, 25:21, 25:20, 23:25, 18:20) z Ślepskiem Malow Suwałki i wciąż zajmuje jedenaste miejsce w tabeli PlusLigi. Akademicy długimi momentami grali bardzo dobrze. Ale w tie-breaku nie wykorzystali swoich szans.

Do składu kortowskiej drużyny po chorobie wrócił Karol Butryn. Brak lidera "Zielonej Armii" był bardzo widoczny w ostatnich dwóch tygodniach. A jego powrót znacząco wpłynął na grę całego zespołu. Choć rozpędzał się na przestrzeli pierwszego seta. Ślepsk dobrze rozpoczął spotkanie w Iławie. Zbudował sobie czteropunktowe prowadzenie (15:11) a potem jeszcze zwiększył dystans (22:15). W końcówce - właśnie po atakach i udanych zagrywkach Karola Butryna - akademikom udało się zniwelować stratę do trzech oczek (21:24). Ale tę partię wygrali suwalszczanie - 25:21.

Kolejne dwie padły już łupem olsztyńskiej drużyny. Choć łatwo nie było. W drugim secie Indykpol rozpoczął od mocnego uderzenia - prowadząc 5:1. Lecz goście szybko wyrównali (6:6). Gra toczyła się punkt za punkt do stanu 16:16. Później zarysowała się przewaga podopiecznych Javiera Webera, którzy wygrali 25:21. W trzeciej partii ponownie odskoczyli rywalom po kilkunastu minutach wyrównanej gry. Zwyciężyli 25:20. Obok Karola Butryna, pochwalić należy też dwóch przyjmujących - Robberta Andringę i Bartłomieja Lipińskiego. Obaj byli bardzo skuteczni pod siatką. Świetnie wywiązywali się też ze swoich obowiązków defensywnych. Kolejny dobry mecz rozegrał również młody libero - Jakub Hawryluk.

Goście w czwartym secie chcieli jeszcze powalczyć o doprowadzenie do tie-breaka. I udało im się to. Choć znów długo żadna ze stron nie była w stanie zaznaczyć swojej przewagi. W szeregach Ślepska wyróżniali się Paweł Halaba i Bartosz Filipiak. Oraz serbski przyjmujący Miran Kujundžić, którego atak zakończył tego seta - wygranego przez drużynę z Suwałk minimalnie 25:23.

W decydującą partię lepiej weszli gospodarze. Zaczęli od prowadzenia 4:1, ale dali się dogonić przy stanie 9:9. W końcówce zniesiony z boiska został kontuzjowany Cezary Sapiński. Ale Ślepsk docisnął i w decydującym momencie prowadził już 14:12. Nie wykorzystał jednak dwóch piłek meczowych. Dobrą zmianę dał m.in. Szymon Jakubiszak. Olsztynianie pozbierali się i sami byli blisko zwycięstwa. Jednak także nie wykorzystali swojej szansy, a goście drugi raz nie wypuścili już z rąk zwycięstwa. Wygrali 20:18 a całe spotkanie 3:2.

"Mogliśmy ten mecz wygrać 3:1 - zamknąć w czterech setach. Ale cieszymy się z tego, co mamy. Nasza gra wygląda coraz lepiej" - ocenił spotkanie Jakub Hawryluk. Z młodym libero akademików rozmawiał Janusz Siennicki.

A jak poniedziałkowy mecz podsumował Robbert Andringa? O to pytał Mateusz Lewandowski. Kapitan Indykpolu AZS Olsztyn dziękował kibicom za doping w Iławie. Posłuchajcie!

Po dwunastu kolejkach sezonu 2022/2023 Indykpol AZS Olsztyn z dorobkiem czternastu punktów zajmuje jedenaste miejsce w tabeli w PlusLigi. Wygrał pięć spotkań. Ma też na koncie siedem porażek. Kolejny mecz rozegra już w sobotę 3 grudnia - także w Iławie. O 20:30 zmierzy się z Cuprum Lubin. Transmisja - oczywiście na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!