Aktualności
21.05.2022

Znamy finalistów 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

Tak wysokiego poziomu artystycznego nie miał od lat konkurs Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie - twierdzą jednomyślnie jurorzy tegorocznych eliminacji. Do finałowego koncertu, który odbędzie się 25 czerwca zakwalifikowano aż 14 wykonawców.

Tegoroczne eliminacje odbyły się 21 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Już od lat chęci występu w konkursie nie zgłaszało tak wielu wykonawców. W tym roku swoje zgłoszenia przesłało aż 45 wokalistek, wokalistów i zespołów. Ostatecznie na miejsce dotarło 35 z nich. 2 kolejne zostały przesłuchane na podstawie nagrań.

"Jestem ze Spotkaniami Zamkowymi od 20 lat. I nie pamiętam tak emocjonujących eliminacji. Poziom w tym roku był niezwykle wysoki" - podsumował Piotr Szauer, jeden z jurorów a także laureat I nagrody konkursu z 2011 roku. "Jestem przekonany, że tegoroczny festiwal - choć tylko jednodniowy - dostarczy nam wielu artystycznych przeżyć na najwyższym poziomie. A zagwarantują je przede wszystkim właśnie finaliści konkursu."

Posłuchajcie relacji z eliminacji. I podsumowania, które w audycji Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków przedstawił Piotr Szauer.

 

A to lista osób zakwalifikowanych do finałowego Koncertu Konkursowego 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie:

1. Adamczewska Daria
2. Alna Consort
3. Brucki Szymon
4. Falochron
5. Kotin Andriej
6. Kowalczyk Monika
7. Mik Dawid
8. Opalska Julia
9. Paczkowski Grzegorz & Stanejko Matylda
10. Stępień Krzysztof
11. Strach Przed Latem
12. Tocka Aleksandra
13. Ważna Weronika
14. Żebrowska Inga

Lista rezerwowa:
1. Piorun Weronika
2. Prokop Paulina

Ponadto w konkursie wystąpią laureaci partnerskich festiwali, m.in. Ula Zubek, która została w tym roku nominowana przez Ogólnopolski Przegląd Piosenki "Kryształowa Nuta". Przypominamy, że gwiazdą festiwalu w tym roku będzie Maciej Maleńczuk.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: