Aktualności
11.09.2020

Nowości muzyczne 14-20.09.2020

CLOCK MACHINE - Sense Of Space [PIOSENKA TYGODNIA]

Utwór pochodzący z wydanego w ubiegłym roku albumu "Prognozy". Teraz krążek ukazał się na podwójnym kolorowym winylu. Do piosenki powstał wideoklip promujący film "Polot" w reżyserii Michała Wnuka z Maciejem Musiałowskim w roli głównej. Grupa Clock Machine powstała 11 lat temu w Krakowie. Nagrała dwie płyty studyjne. Jej wokalistą jest znany z duetu Bass Astral x Igo - Igor Walaszek.

A CERTAIN RATIO - Berlin

Angielski post-punkowy zespół powraca z nowym krążkiem. Będzie to pierwszy studyjny album zespołu od 12 lat i dziesiąty w całej dyskografii ekipy z okolic Manchesteru. Album został zarejestrowany w składzie: Jez Kerr, Martin Moscrop i Donald Johnson, czyli przez muzyków, którzy współtworzyli grupę na przełomie lat 70. i 80. Najnowszy krążek łączy różne kierunki i style, które były obecne w muzyce zespołu na przestrzeni całej ich kariery. „Grzebanie w przeszłości przy okazji tworzenia przekrojowej składanki niewątpliwie wpłynęło na powstanie nowego albumu. Myślę, że pomogło to nam pobudzić naszą wyobraźnię. Powrót do przeszłości pchnął nas ku przyszłości” - dodaje Moscrop. „ARC Loco” trafi do sprzedaży 25 września.

LOST HORIZONS feat. THE HEMPOLICS - I Woke Up With An Open Heart

Powrót projektu Simona Raymonde'a (Cocteau Twins) i Richarda Thomasa (Dif Juz), których połączył przed laty zespół This Mortal Coil. Trzy lata temu ukazał się ich pierwszy wspólny krążek "Ojalá", na ktorym panowie zaprosili szereg wokalistów. Na nadchodzącej płycie "In Quiet Moments” pojawi się cała plejada muzyków m.in. John Grant, C Duncan, Marissa Nadler oraz Porridge Radio. W singlowej piosence udział wzięli muzycy soulowo-reggae'owej grupy Hempolics. Album ukaże się 26 lutego.

RAF RUNDELL - Monsterpiece

Wokalista i dj znany z The 2 Bears przedstawił nową piosenkę. Podszyte funkiem i balearycznym klimatem nagranie miało nawiązywać do twórczości grupy The Blockheads sprzed czterech dekad. "Bardzo chciałem być Ianem Dury’m w tym utworze, ale szybko zdałem sobie sprawę, że to niemożliwe. Dałem z siebie wszystko zmieniając zupełnie podejście” - mówi Raf.

DOVES - The Universal Want [PŁYTA TYGODNIA]

Fani musieli czekać aż 11 lat na nową płytę tria z Manchesteru. Najpierw był SMS, później lunch, aż w końcu jam session w położonej na odludziu chatce. Tak w skrócie można opisać powrót Doves do nagrywania. Jimi Goodwin, Andy Williams i Jez Williams podeszli do nagrań z nowym nastawieniem: by niczego nie zamiatać pod dywan, grać prosto z duszy i wybierać tylko te ścieżki, na których czują się dobrze.

Andy wspomina: - Świetnie poradziliśmy sobie z entuzjazmem podczas powrotu do wspólnego grania. Człowiek ma tendencję do myślenia za dużo, niepotrzebnego komplikowania spraw, a wystarczy czasem po prostu zrobić krok w tył i powiedzieć: o, to jest serce tej piosenki, dokładnie tu. Nagrania odbyły się w malowniczych okolicznościach Derbyshire, w Manchesterze, Cotswolds oraz studiu Frank Bough Sound III w Cheshire. Zespół wspierany był przez wieloletniego współpracownika Dana Austina.

Doves w trakcie kariery trwającej trzy dekady wydali nominowane do Mercury Prize albumy „Lost Souls” (2000) i „The Last Broadcast” (2002), drugi z rzędu album numer jeden na listach sprzedaży „Some Cities” (2005) oraz „Kingdom of Rust” (2009).

Lista piosenek:

1. Carousels
2. I Will Not Hide
3. Broken Eyes
4. For Tomorrow
5. Cathedrals of the Mind
6. Prisoners
7. Cycle of Hurt
8. Mother Silverlake
9. Universal Want
10. Forest House

Przyjaciele - stań się jednym z nich: