Aktualności
24.11.2019

Koncertowy koniec listopada

26 listopada (wtorek) - Galeria Sowa

KRAKÓW STREET BAND

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Album otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country. 

Wejściówka do wygrania w poniedziałek w audycji UWM FM Po Południu.

28 listopada (czwartek) - Galeria Sowa

NOAH WOTHERSPOON

Wszyscy trzej członkowie grupy pochodzą z amerykańskiego stanu Ohio. Lider swą przygodę z gitarą zaczął jako nastolatek. Choć imponuje techniką, Noah nie jest gitarzystą grającym „na wyścigi”. Przez lata wykształcił indywidualny styl gry, definiowany melodyjnością, pięknym tonem, i genialnym muzycznym wyczuciem. Nic dziwnego, że w renomowanym konkursie International Blues Challenge 2015 został nagrodzony mianem Najlepszego Gitarzysty, zaś cały zespół zajął zaszczytne drugie miejsce w klasyfikacji. W 2015 ukazał się debiutancki album “Mystic Mud”. Obecnie pracuje nad nowym albumem, który promuje podczas europejskiej trasy jesienią 2019 roku.

Skład zespołu:
Noah Wotherspoon – gitara, śpiew
Tom Rastikis – bas
Brian Aylor – perkusja

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji UWM FM Po Południu.

28 listopada (czwartek) - Sala kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena

GAVINY - CELTOWIE I WARMIACY

Celtyckie brzmienia z warmińską nutą!  Antoine Solmiac (skrzypce) i Arthur Revé (gitara) poprowadzą nas dźwięczną ścieżką, która wije się między popem, folkiem i wznosi ponad nasyconymi energią melodiami celtyckimi. Teksty ich autorstwa dodają kompozycjom szczypty konkretu. Zapraszamy do wspólnego odkrywania meandrów świata dźwięków grupy Gaviny (Bretania / Francja).

Gościnnie z muzykami z Francji wystąpią Maria Dobrosława Rumińska i Marcin Ruminski z olsztyńskiej grupy Shannon. Koncert zwieńczy obchody XXIV Dni Bretanii, organizowanych przez Centrum Polsko-Francuskie Olsztyn.

Wejściówki do wygrania we wtorek i w środę w Magazynie z Kulturą.

29 listopada (piątek) - Carpenter Inn

CAŁA GÓRA BARWINKÓW

Cała Góra Barwinków działa już ponad 20 lat. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Zespół ma na koncie pięć płyt długogrających. Ostatnia z nich – "Sposoby" ukazała się w 2018 roku.

Skład:
Kuba Kaczmarek – bas/śpiew
Maciek Kulej – klawisze
Jakub Syguda – perkusja
Artur Wilk – gitara
Karol Ryś – puzon
Maciek Mazurek – saksofon
Daniel Michoń – trąbka
Adrian Puta – realizator zespołu

Wejściówki do wygrania w środę w audycji UWM FM Po Południu oraz w czwartek w audycji Uwierz w Muzykę.

29 listopada (piątek) - Hookah

RUSKA WIXA

Ortalion wjeżdża na rejon! Nogi same zginają się do przykucu. Na spodniach pojawiają sie 3 paski. Dresy do pantofli to nagle bardzo dobry pomysł. Gosha Rubchinskiy to twój najlepszy ziomal. Сука блять to Twoje ulubione przekleństwo. Skibidi masz ustawione jako budzik? Sowietskoje Igristoje w moich kubkach. Pajechali!

Hardbass, hardstyle,hardcore, cringe edm, ruski rapik i inne dzikie dźwięki....

Podwójne zaproszenia do wygrania w czwartek i piątek w audycji UWM FM Po Południu.

30 listopada (sobota) - Galeria Dobro

MCHY I POROSTY LIVE

Bartosz Zaskórski (Mchy i Porosty) zajmuje się rysunkiem, pisaniem opowiadań o zmyślonych wsiach oraz nagrywaniem smutnej muzyki tanecznej. Jego prace można było oglądać między innymi w CSW Zamek Ujazdowski, galeriach Piktogram, Śmierć frajerom czy litewskim CAC. Jego muzykę wydawali: Brutaż, Oficyna Transatlantyk, Pointless Geomtery czy zagraniczne Kikimora Tapes i Clandestine Records. W 2018 zrealizował z Galerią Komputer i Piotrem Polichtem pierwszą indywidualną wystawę Klocucha. Prace Zaskórskiego znajdują się w kolekcji Zamku Ujazdowskiego, Zachęty Sztuki Współczesnej oraz kolekcjach prywatnych. Obecnie kończy doktorat na krakowskiej ASP, na której pracuje. Na Wydziale sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prowadzi pracownię audio.

Wstęp wolny.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: