Aktualności
30.10.2019

Koncertowa OFFensywa po świętach

6 listopada (środa) - Galeria Sowa - 19:00

KONDRAK/LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW

Absolutnie topowa formacja w domenie piosenki literackiej, turystycznej, artystycznej, kabaretowej. Najbardziej energetyczny teatr piosenki. Grupa, która przełamała stereotyp niszowości, występując przed wielotysięczną widownią Bieszczadzkich Aniołów w Cisnej, czy Stachuriady w Grochowicach. Ostatnio największa gwiazda takich festiwali jak YAPA w Łodzi, Bazuna, Kropka w Głuchołazach, Danielka w Ujsołach. Od 20 lat na scenie. Rodowód bierze z Piwnicy pod Baranami. Zespół ma na koncie 12 płyt i mnóstwo koncertów w Polsce, w Europie, i w USA. W roku jubileuszowym prezentuje utwory własnego autorstwa, najczęściej „bisowane” przez publiczność, z niewielką domieszką klasyki Leonarda Cohena, Boba Dylana i Edwarda Stachury.

Wejściówka czeka w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

7 listopada (czwartek) - Galeria Sowa - 19:00

PARTYZANT

Rodzinny duet ojca (Krzysztof Toczko - gitara, wokal) i syna (Mikołaj Toczko - perkusja) , który jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej „Vahdat Hall“ w Iranie. Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami , nie brakuje mocnych rockowych riffów, bluesowych smaczków, humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym, nieodzownym elementem koncertów, jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. Na repertuar składają się kompozycje własne przeplatane oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.

Wejściówka czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę.

8 listopada (piątek) - LAS - 21:00

SIKSA

Po długiej przerwie nawiedzi spokojną olsztyńską społeczność, by ponownie siać niepokój. Pochodzący z serca polskości i najpolskiej Polski - Gniezna - duet Siksa. Czy (ewentualnie czym) dostaniemy fangę w ryj, czy jedynie prztyczka w nos, tego nigdy nie wiadomo... Jedno jest pewne - Siksa wjedzie na olsztyńskie leśne salony z nowym repertuarem. Z pewnością podgrzeją atmosferę w ten listopadowy wieczór do czerwono-bielości.

Podwójna wejściówka czeka w poniedziałek w UWM FM Po Południu. 

9 listopada (sobota) - Iowa Music Bar (Iława) - 20:00

LAO CHE

Jedna z najpopularniejszych rockowych grup w kraju odwiedzi nasze województwo. Spięty i spółka zagrają w bardzo aktywnym muzycznie miejscu - Iowa Music Barze w Iławie. Na nowej płycie  „Wiedza o Społeczeństwie” pochodzący z Płocka zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych. Robi to jednak w charakterystyczny dla Lao Che, przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Jakiś czas temu do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina."

Wejściówki czekają we wtorek i środę w UWM FM Po Południu.

9 listopada (sobota) - Galeria Dobro - 20:00

DYNASONIC

Dynasonic powstał w Szczecinie wiosną 2018 roku. Początkowo jako duet perkusisty Mateusza Rychlickiego (m.in. Kristen, Kobieta z Wydm) i basisty Adama Sołtysika (m.in. ex Pogodno). Wkrótce dołączył Mateusz Rosiński - dj i producent z Gorzowa Wielkopolskiego, znany z m.in. jako wrong dial. Dub wave - tak można określić muzykę tria, w której puchnący od basów dub romansuje z retro dźwiękami klasycznego instrumentu i field recordingu. Hipnotyzująca repetytywność w naturalny sposób podpowiada skojarzenia z falami, przy czym eksperymentalna elektronika każe pamiętać, że jeśli już fale, to raczej wzburzone.

Wstęp wolny.

9 listopada (sobota) - Carpenter Inn - 20:00

KUŚKA BROTHERS, KAPISZONY

Kuśka wciąż swawoli i staje na wysokości zadania. Związany z Olsztynem zespół powraca do grodu nad Łyną. Wciąż z dwoma płytami i planem na kolejną. Skład, zdefiniowany niczym wzorzec metra w Sèvres, tworzą: Maciej Bajur, Rafał Baca, Marcin Pacholski, Rafał Zdziennicki i Waldemar Ślefarski. Weteranów rockowego happeningu wspierać będą olsztyńskie Kapiszony, ferajna grająca rock’n’rolla bez cukru, sztucznych barwników i konserwantów.

Podwójna wejściówka czeka w środę w Uwierz w Muzykę.

9 listopada (sobota) - LAS - 20:00

TELESFOR, MAŁPI PYŁ, BDCS

Telesfor to rockowy kwintet z Warszawy. Alternatywne brzmienie uzupełnia elektronika. Pochodzący z Olsztynka Małpi Pył tworzy duet generujący taneczne dźwięki przy pomocy sekwenserów, syntezatorów, perkusji, loopów i sampli.  Bodacious to dobrze znany na lokalnej scenie muzyk tworzący techno dźwięki z kosmosu.

Wejściówka czeka w środę w Uwierz w Muzykę. 

10 listopada (niedziela) - Sala kameralna pod amfiteatrem - 20:00

TRANSSEXDISCO

Transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka Transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Do tej pory zespół wydał epkę "Ultrapromo" (2010), album "Ultrachemia" (2010), wyprodukowany własnymi siłami oraz płytę "Transsexdisco" (2013) oraz „Surreal” (2017). Zespół ma na swoim koncie ponad 15 teledysków oraz setki zagranych koncertów w Polsce i za granicą.

Wejściówki czekają we wtorek (Rock Block) oraz w czwartek (UWM FM  Po Południu).

10 listopada (niedziela) - Carpenter Inn - 19:00

MOSKWA, FAJRANT

Legenda polskiego hard core punka wraca po kilku latach do Olsztyna. Zespół Pawła Gumoli wydał w tym roku pierwszy od 30 lat studyjny album "XXI wiek".  Nowy materiał i stare, dobrze znane kawałki, w połączeniu z bardzo dobrą formą koncertową to energetyczna mieszanka z najwyższej półki. W charakterze supportu zaprezentuje się olsztyński Fajrant.  W tym roku ukazał się ich trzeci krążek "Nowe rozdanie".

Wejściówki czekają w środę i czwartek w Uwierz w Muzykę. 

10 listopada (niedziela) - LAS - 20:00

KIRSZENBAUM

Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery. Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki (filozofa, księgarza i skrzypka, który nagrywał m.in. z HellHaven) oraz Jakuba Wiśniewskiego (anglisty, muzyka i techwritera), których uprzednia współpraca w zespole Pora Wiatru zaowocowała ponad 150 koncertami, występem w finale programu Must Be the Music, główną nagrodą polskiej edycji Festiwalu Emergenza, serią crowd-fundingowych koncertów w tramwajach czy występem na niemieckim Taubertal Festival. W marcu ukazał się debiutancki album duetu "Stypa komedianta" nagrany w studiu S4 Polskiego Radia.

Podwójna wejściówka czeka w czwartek w Uwierz w Muzykę.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: