Aktualności
04.10.2019

Październikowe koncerty i imprezy

9 października (środa) - Carpenter Inn - 20:30

DRYSKULL

Muzyk, kompozytor i producent Robert Krawczyk wraca do rodzinnego miasta, by zagrać premierowo materiał z nadchodzącego solowego debiutu. Jako DrySkull znany jest głównie jako współproducent albumów Mroza oraz nagrań rapowych: Dwa Sławy, VNM,  Pokahontaz, Zbuku. Produkował również nagrania Afromental, Grizzleego czy duetu Dawid Podsiadło i Sokół.  Obecnie kończy prace nad debiutanckim albumem "OD:DO", gdzie da się poznać również jako wokalista. W Olsztynie zagra w towarzystwie przyjaciół materiał z nadchodzącej płyty. Koncert rozpocznie kilkudniowe urodziny Carpentera.

Wejściówki czekają we wtorek (UWM FM Po Południu) i w środę (Magazyn z Kulturą).

10 października (czwartek) - Sala kameralna pod amfiteatrem - 20:00

MAREK DYJAK

Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka. Choć od jedenastu lat nie pije i walczy to wciąż pozostaje sobą. Na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem - wbić się na potocznie zwany "artystyczny świecznik". Wolał jednak iść własną drogą. Mocnym głosem śpiewa równie mocne utwory, w których - jak mówią sami fani - jest krew, żółć i łzy. W Olsztynie publiczność usłyszy kilka nowych piosenek z nadchodzącej płyty „Piękny Instalator”, której premiera już tej jesieni. Zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.

Wejściówki czekają: w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków) oraz środę (UWM FM Po Południu).

10 października (czwartek) - Galeria Sowa - 19:00

NICK SCHNEBELEN

Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (Notodden, Montreal, the Legendary Blues Cruise); dziś spotykają się tylko okazjonalnie, na specjalne koncerty „od wielkiego dzwona”. Na codzień stoją na czele własnych projektów — w przypadku Nicka jest to jego własne trio. W 2008 zdobył nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge w Memphis (w którym brał udział z TUF). Wraz z zespołem zdobyli też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album. Energetyczną atmosferę koncertów jego trio świetnie oddaje wydany w 2017 roku album „Live in Kansas City”.  Wiosną 2019 roku ukazała się jego najnowsza płyta „Crazy All By Myself”, którą promować będzie podczas nadchodzącej jesiennej trasy. O tym wydawnictwie w magazynie „Polityka” tak pisał red. Wojciech Mann: Owszem, zdarzają się wycieczki w stronę rocka czy soulu (stosownie zatytułowana nastrojowa kompozycja „Soul Magic”), jest także obowiązkowa ballada z przejmującą partią gitary, „I Leaned My Heart On You”, ale nie ma eksperymentów polegających na wprowadzaniu elektroniki, samplowania i innych sztuczek nowoczesnej techniki. Jest pięknie wyeksponowana rasowa gitara i mocny, stylowy wokal.

Nick ma bluesa we krwi. Wraz z rodzeństwem wychowywali się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli czynnymi uczestnikami sceny muzycznej Kansas City, a dom rodzinny często służył za miejsce prób i jam sessions. Skład: Nick Schnebelen – gitara, śpiew, Cliff Moore – bas, Adam Hagerman – perkusja.

Wejściówka czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę. 

11 października (piątek) - Zajezdnia trolejbusowa - 19:00

SPOIWO, POSTNATURA

Znakomite post-rockowe / post-metalowe granie i filmowe inspiracje. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na ciężki, ale obłędnie klimatyczny koncert dwóch instrumentalnych kapel.

Na styl olsztyńskiej grupy PostNatura składają się wpływy post-rockowe, metalowe, folkowe oraz orientalne. Muzyka zespołu, od samego początku instrumentalna, poszukiwała swojego „niemego wokalu”, który mógłby się wyrazić w inny dostępny sposób. Efektem tych poszukiwań okazały się wizualizacje. Zespół pracuje nad wydaniem drugiej płyty. Skład: Daniel Świderski – gitara, Jacek Lasota – bas, Stanisław Dubowik – perkusja , Bogusław Buczyński – VJ.

Gdańska grupa Spoiwo gra połączenie takich gatunków jak post-rock, shoegaze, modern classical czy muzyka filmowa. Ich fascynacja kinem widoczna jest zresztą nie tylko w muzyce, ale także w teledyskach grupy. Obraz do "Skin" wyreżyserował Kristof Brandl (który nakręcił również film dla Skrillexa czy Jacka White’a), a autorem wizualizacji "Years of Silence" jest z kolei utalentowany Szwed David Lindberg. W 2015 ukazał się debiutancki album grupy "Salute Solitude", który zebrał bardzo dobre recenzje zarówno w prasie polskiej, jak i zagranicznej. Skład: Piotr Gierzyński – gitara, Krzysiek Sarnek – perkusja, Krzysztof Zaczyński – syntezatory, Patryk Piątkowski (2019 ->). Wstęp wolny.

11 października (piątek) - LAS - 22:00

DISCO/FIASCO

Disco/Fiasco powraca. Tylko po co, skoro za każdym razem impreza okazuje się być klapą totalną? No trudno! Zróbmy coś dla zasady i chodźmy uczynić sobie źle. Zgubmy się w ciemności i w dymie, przetasujmy swoje myśli i kości, poskaczmy i posiedźmy. Niech ten wieczór rozbłyśnie fajerwerkami fiaska. Zagrają: Bolo i Galactic Lutra. Zabrzmi synthpop / indietronica / nu disco / indie rock / new wave / jeep house / ??

12 października (sobota) - LAS - 20:00

LEEPECK

Piotr Lipka to warszawski muzyk, kompozytor i autor tekstów. Jako wokalista zespołu Bohema był laureatem Super Jedynki na Festiwalu w Opolu w 2007 roku, otwierał koncerty m.in. takich gwiazd jak Green Day, T.Love, występował na festiwalach Woodstock, Spring Break i na wielu polskich oraz zagranicznych scenach. Dwa lata temu ukazała się jego debiutancka płyta "Borderline". Obecnie Leepeck pracuje nad kolejnym albumem tym razem z polskimi tekstami. W listopadzie zespół zagra kilka koncertów podczas Indie Music Week 2019 w Toronto.

Wejściówki w poniedziałek i czwartek w Uwierz w Muzykę.

12 października (sobota) - Koszary Dragonów - 16:00

OFFSZTYN - FESTIWAL SZTUK ALTERNATYWNYCH

W Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego odbędzie się pierwsza edycja festiwalu łączącego różne dziedziny sztuki. W programie kino, wernisaż, koncerty. Szczegóły TUTAJ

Wejściówki w poniedziałek i czwartek w UWM FM Po Południu.

 

10-11-12 października (czwartek, piątek, sobota) - Carpenter Inn - 21:30

AVARIAS BRIGADE, POD KONTROLĄ, K.O.M.P.

Drugi, trzeci i czwarty dzień urodzin Carpentera z olsztyńskimi zespołami. W czwartek zagrają stali bywalcy sceny Avarias Brigade. Dzień później wystąpi rockowy kwartet Pod Kontrolą, a w sobotę K.O.M.P. Wstęp wolny.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: