Aktualności
09.09.2019

Idzie jesień, czas klubowego grania

11 września (środa) - Galeria Sowa, godz. 19

PIERLUIGI PETRICCA

Przedstawiciel włoskiego bluesa nawiązuje w swojej grze do legend do takich legend, jak Bukka White czy Robert Johnson. Lider zespołu Papaleg Acoustic Duo od kilku lat tworzy i występuje solo. Znakomity gitarzysta pojawił się w ostatnich latach na największych światowych i europejskich festiwalach, wystąpił z takimi artystami jak Elam McNight, Jimbo Mathus czy Rich Del Grosso.

Wejściówka czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę.

14 września (sobota) - Rabarbar, godz. 21

SCUM GRINDER: VITAL, NTT

Vital to nowy, olsztyński zespół z nurtu hardcore. Kwartet tworzy m.in. dwóch doświadczonych muzyków dobrze znanego, nie tylko na warmińskiej scenie, Cerbera. Na gitarze gra nasz redakcyjny kolega Maciek Jankowski. Wśród muzycznych inspiracji znajdują się Code Orange, Bad Brains, Madball i Strife. Koncert zbiega się z premierą debiutanckiej płyty zespołu "Straight From The Underground EP".

NTT (Not This Time) to hardcore'owo-metalowy kwintet z Łodzi. Wśród muzycznych inspiracji można wymienić Slayera, Hatebreed i Sworn Enemy. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Miasto Dobre dla Zwierząt.

Wejściówki czekają w poniedziałek, wtorek i czwartek w Uwierz w Muzykę.

 

15 września (niedziela) - Galeria Sowa, godz. 18

PIOTR KRĘPEĆ

Piotr Krępeć zaliczany jest do grona gitarzystów akustycznych fingerstyle. Przez branżowy magazyn Top Guitar okrzyknięty „objawieniem i nadzieją polskiej gitary i muzyki w ogóle”. Występował wspólnie z ikonami światowego fingerstyle’u, m.in.  Andym McKee, Jonnem Gommem, Calumem Grahamem. Dwukrotnie koncertował w Chinach – w roku 2018 wystąpił jako gość specjalny na największym w Chinach festiwalu gitarowym Zhejiang Guitar Festiwal 2018, a w roku 2016 podczas Tournee w Chinach zagrał 8 koncertów.

W roku 2018 nagrał gitarę do piosenki Edyty Górniak „Dom dobrych drzew” oraz serialu TVP1 „Leśniczówka”. W roku 2012 skomponował i nagrał muzykę do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego, prezentowanego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES.

Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Sopotu, Prezydenta Miasta Gdańsk oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pomysłodawca i organizator 7 edycji międzynarodowych festiwali gitarowych – Fingerstyle Sopot Festival oraz Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.

Wejściówka czeka w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków.

16 września (poniedziałek) - Galeria Sowa, godz. 19

FREE BLUES BAND TRIBUTE TO DEEP PURPLE

 Najstarszy zespół bluesowy w Szczecinie istnieje prawie 40 lat. Poza bluesowym programem autorskim w repertuarze posiada także utwory m.in. Jimmiego Hendrixa. Poza autorską częścią bluesową ( z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bluesa , który przypada w dniu koncertu) drugi set szczeciński zespół zagra jako Tribute to Deep Purple. Skład: Andrzej Malcherek - guit. voc.; Agnieszka Malcherek - hammond organ; Mateusz Pawelec - bass guit.; Dariusz Kamiński- drums.

Wejściówka czeka w czwartek w U Progu Bluesa.

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: